Jak dlouho je dítě v břiše?

admin

Pokud jste někdy těhotná, nebo jste alespoň pozorovali někoho, kdo je, jistě dobře víte, jakou pozornost vyžaduje. Každý rodič se nesporně zajímá o to, co se děje vevnitř dělohy. Jaký je průběh těhotenství? Jak rychle se dítě vyvíjí? Jak dlouho je v bříšku? Jaké jsou důležité milníky v jeho vývoji?

Většina dětí roste v maminčině břiše 40 týdnů, což je téměř 10 měsíců. To je celý cyklus těhotenství, který začíná prvním dnem posledního menstruačního cyklu a trvá až do porodu.

Během prvních devíti měsíců je plod vevnitř dělohy vystaven všem druhům vlivů a jeho tělo se rychle vyvíjí. Průměrný plod měří okolo 20 cm a váží okolo 2 kg, když je připravený na svět.

Během prvního měsíce těhotenství se začínají tvořit základní orgány, které mají být základem pro další růst a vývoj dítěte. Během druhého měsíce se začínají utvářet části těla a končetiny, začíná se vyvíjet srdce a většina orgánů.

Během třetího měsíce už mají končetiny a tělo dítěte skoro plnou velikost. Čtvrtý měsíc přináší dokončení vyvíjení očí, uší, úst a nosu.

Před pátým měsícem se dokončuje vývoj orgánů a již v druhé polovině těhotenství se začíná vyvíjet kožní vrstva a vlasové folikuly. Po osmém měsíci je plod připravený k porodu.

Těhotenství je velmi intenzivní zkušenost, kterou většina rodičů prožívá s obrovskou pozorností. Je fascinující sledovat, jak plod roste a vyvíjí se v maminčině bříšku během neuvěřitelných 40 týdnů.

Napsat komentář