Jak držet struny?

admin

Hrát na kytaru je úžasný způsob, jak se zabavit, učit se základům melodie a rytmu a dokonce i zlepšovat svou motoriku. Ačkoliv se může zdát, že je obtížné se naučit hrát na kytaru, pokud se budete držet základních pravidel, můžete získat dobré znalosti za relativně krátkou dobu. Následující článek vám poradí, jak se naučit hrát na kytaru a jak držet struny.

Nejprve se podívejme na správný způsob, jak držet kytaru. Standardně se drží širší strana trsátka mezi palcem a ukazovákem, přes struny se brnká užší stranou, jež svírá ostřejší úhel. Pokud se držíte této techniky, ujistěte se, že trsátko držíte blízko k strunám, abyste mohli dosáhnout nejpřesnějšího zvuku.

Pak si můžete zahrát některé základní akordy. Základní akordy jsou skupinou tónů, které se mají zahrát současně. Mnoho základních akordů jsou jednoduché a lze je hrát prsty jednou rukou. Například akord C mají tři prsty a jedna struna. Když zahrajete akord, zkontrolujte, zda všechny struny zní, než začnete pokračovat.

Nyní, když se naučíte držet kytaru a zahrajete pár základních akordů, můžete přejít k základnímu brnkání. Začněte hrát jednoduché melodie na jedné struně. Začněte tím, že budete prsty na strunách pohybovat až do konce struny a zpátky. Když se cítíte připraveni, můžete začít přidávat další prsty a začít brnkat více strun současně.

Když se dostanete do stadia, kdy se cítíte pohodlně hrát akordy a melodie, můžete přejít k nácviku různých stylů hudby. Můžete si vybrat blues, country, folk nebo rock a začít se učit skladby zaměřené na tento styl.

Posledním krokem je zkoušet, jak se stát lepším hráčem. Každý den si střihněte alespoň 10-15 minut cvičení. Snažte se hrát různé skladby a akordy různými způsoby. Učte se nové hudební postupy a techniky. Zkoušejte nové trsátka a zkuste hrát rychlejší rytmy.

Jak vidíte, naučit se hrát na kytaru není tak těžké, jak se může zdát. Je to také skvělý způsob, jak se zabavit a učit se novým dovednostem. Sledujte tyto rady a učte se, jak držet struny, hrát akordy, brnkat melodie a vyčnívat ze svých hudebních schopností. S odhodláním a trpělivostí budete brzy hrát skladby, o kterých jste vždy snili.

Napsat komentář