Jak očistit klávesnici?

admin

.

Máte počítačovou klávesnici, která je už nehezká a plná prachu? Nebo se vám zdá, že se po ní špatně psát? Čištění klávesnice může být jednoduchý způsob, jak z ní opět vyždímat maximum!

Klávesnice je často nezbytným doplňkem pro počítačové uživatele, ale často je velmi snadné ji zapomenout udržovat. Nicméně, i když je klávesnice malým zařízením, čas od času je potřeba ji vyčistit.

Váš počítač může být velmi účinným prostředkem na usnadnění práce, pokud je pořád dobře vyčištěný. Přečtěte si tyto tipy, jak očistit klávesnici, aby vám pomohly držet ji čistou a funkční.

Nejprve byste měli odpojit klávesnici od počítače. Předtím, než začnete čistit, byste měli odstranit velké nečistoty. Na to můžete použít kartáček s tvrdými štětinami nebo malý vysavač. Pokud je klávesnice velmi znečištěná, můžete ji otočit naopak a vysávat nečistoty zezadu.

Když jste odstranili větší nečistoty, je čas na čištění kláves. Stačí namočit hadřík v čistícím prostředku a otřít jednotlivé klávesy. Na mezery mezi nimi se pak hodí použít vatovou tyčinku, jen si dejte pozor, aby se vám někde nezachytila navlhčená vata. K sehnání jsou i speciální hadříky či ubrousky na čistění elektroniky, ale i ty na brýle poslouží podobně.

Po vyčištění kláves byste měli důkladně otřít klávesnici suchým hadříkem. Ujistěte se, že je úplně suchá, aby se zabránilo poškození elektrického spojení.

Vyčištění klávesnice je jednoduchým způsobem, jak zajistit její správnou funkci a udržet ji čistou. Ať už použijete vysavač, hadřík a čisticí prostředek, nebo speciální čistící nástroje, pravidelná péče o klávesnici vám ušetří čas a úsilí při práci s počítačem.

Tento proces by měl být každý měsíc prováděn alespoň jednou. Kromě toho byste měli také často vyměňovat klávesy a vyměnit je, pokud je to nutné.

K čištění klávesnice existuje mnoho různých způsobů, ale tyto tipy by vám měly pomoci udržet vaši klávesnici čistou a funkční po dlouhou dobu. Vyčištění klávesnice se vám vyplatí, protože budete mít lepší a rychlejší práci s počítačem.

Napsat komentář