Jak jsou velké housle?

admin

Jak jsou velké housle?

Housle jsou jedním z nejpopulárnějších hudebních nástrojů a jsou oblíbené u hráčů všech věkových skupin. Někteří hráči mohou přecházet z jedné velikosti houslí na druhou, ale jak vybrat tu správnou velikost pro vás?

Když jde o velikost houslí, neexistuje jediná velikost, která by byla vhodná pro všechny. Velikost houslí se obecně určuje podle velikosti hráče. Orientační rozměr „dospělých“ 4/4 houslí je cca 36 až 38 cm. Dětské housle mají rozměry 1/8, 1/4, 1/2 a 3/4, ale tyto údaje matematicky neodpovídají rozměru 4/4 houslí. Například délka 1/2 houslí je cca 31 cm.

Pokud jste dospělý začátečník, nebo máte dítě, které chcete naučit hru na housle, je nejlepší začít s 4/4 houslemi, které se obecně považují za „standardní“ pro dospělé. Jsou větší než menší housle a poskytují větší sílu a zvuk.

Dospělí hráči, kteří jsou menší nebo mají krátké prsty, by se mohli cítit lépe s 3/4 velikostí houslí. Tyto housle jsou obecně menší než 4/4 housle, což umožňuje lepší kontrolu a manipulaci s nástrojem.

Existuje několik způsobů, jak zjistit, jakou velikost houslí by se vám měla při hře nejlépe. Pro začátečníky a děti doporučujeme zkusit několik různých velikostí houslí, abyste zjistili, která bude nejvhodnější. Pokud máte děti, můžete jim také pomoci zjistit, kterou velikost houslí je pro ně nejlepší, uchopí-li housle vpravo a vlevo rukama.

Pokud hledáte dětské housle, rozměry se liší podle toho, jak staré je dítě. Pro dítě ve věku 4 až 6 let by měla být 1/8 velikost houslí, pro dítě ve věku od 6 do 9 let by měla být 1/4 velikost houslí, pro dítě od 9 do 12 let by měla být 1/2 velikost houslí a pro dítě od 12 do 15 let by měla být 3/4 velikost houslí.

Když začínáte na housle, je důležité si uvědomit, že rozměry houslí se časem mohou změnit. Nejdůležitější je vybrat si správnou velikost houslí, abyste se cítili pohodlně a mohli hrát na housle s co největším úspěchem.

V hudebninách jsou k dispozici různé velikosti houslí, takže vám může pomoci učitel houslí nebo prodejce hudebního nástroje vybrat tu správnou pro vás. Jakmile vyberete velikost houslí, budete moci začít hrát.

Nakonec, ať už si vyberete jakoukoli velikost houslí, nikdy se nevzdávejte tréninku. Každý den si na housle vezměte čas, abyste zlepšili svou hru. Ať už jste začátečník nebo pokročilý hráč, je dobré trénovat, abyste se zlepšili a postupovali v hře na housle. Takže když se zeptáte, jak jsou velké housle, odpovědí je: neexistuje jediná správná odpověď. Záleží na vás, na vaší velikosti a na tom, jak se cítíte pohodlně, když hrajete housle.

Napsat komentář