Jak koupit akustickou kytaru?

admin

Koupit akustickou kytaru může být velmi příjemný zážitek, ale také náročné vyrovnávání priorit. Jaké je tedy správné rozhodování, které vám pomůže vybrat si kytaru, kterou budete milovat?

V první řadě, volba by měla záležet především na tom, jakou muziku budete chtít hrát. Akustické kytary mají mnoho tvarů a velikostí. I tyto parametry se podílí na zvuku a hratelnosti kytary. Zjednodušeně lze říct, že čím větší tělo, kvalitnější dřevo a zpracování bude kytara mít, tím bude její zvuk plnější a hlasitější.

Naštěstí, můžete se rozhodnout, zda chcete mít akustickou kytaru s velkým, středním nebo malým tělem. Každý z nich má své výhody i nevýhody. Velké akustické kytary jsou obecně hlasitější a mají silnější zvuk. Jsou však těžší a méně pohodlné na nošení. Střední akustické kytary jsou pohodlnější na nošení a mají přijatelně silný zvuk. Malé akustické kytary jsou lehčí a mají menší zvuk, což je pro některé hráče výhodou.

Dalším krokem je výběr materiálu. Tělo kytary je zpravidla vyrobeno z mahagonu, javoru nebo cedru. Každý z nich má svou vlastní kvalitu a zvuk. Mahagon je nejobvyklejší a nejdostupnější, má však také střední až plochý zvuk. Javor má velmi jasný a hlasitý zvuk, který je vhodný pro vystoupení na koncertech. Cedar má zase ještě jasnější a zářivější zvuk, který je vhodný pro rockovou muziku.

Poté, co jste se rozhodli pro velikost a materiál těla, je na čase se podívat na krk a struny. Struny by měly být vyrobeny z kvalitní oceli nebo mědi. Ocelové struny mají silnější a jasnější zvuk, zatímco měděné struny mají plnější a měkčí zvuk. Samotný krk by měl být vyroben z javoru nebo mahagonu.

Vzhledem k tomu, že akustická kytara je nástroj, který se bude používat po delší dobu, je důležité, abyste si vybrali kvalitní nástroj. O nákupu značkové kytary se vyplatí uvažovat a dobře se podívat na stav kytary. Ujistěte se, že krk je pevný a struny nejsou třepivé. Obecně doporučujeme navštívit kytarový obchod a zahrát si na několik kytar před nákupem.

Vzhledem k tomu, že akustické kytary mohou být velmi drahé, doporučujeme zvážit nákup použité kytary. Použité kytary mohou být kvalitní a často seženete skvělou kytaru za cenu, kterou byste zaplatili za novou. Je důležité se ujistit, že se jedná o kvalitní nástroj, a doporučujeme se poradit s odborníkem před nákupem.

Už víte, co hledat, když sháníte akustickou kytaru? Vyberte si kytaru, která se vám líbí a která vám pomůže vyjádřit váš hudební talent. Budete-li se držet toho, co jsme zde řekli, budete mít jistotu, že se rozhodnete správně.

Napsat komentář