Jak určit velikost kytary?

admin

Když začínáte hledat novou kytaru, můžete se často v místnosti cítit jako malé dítě ve vysoce kvalitním obchodu se sportovním oblečením. Vybíráte si mezi různými velikostmi, střídajícími se barvami a materiály. Ale jak víte, že jste vybrali správnou velikost kytary pro sebe?

Existuje několik způsobů, jak určit velikost kytary. Celková délka kytary může někdy napovídat, ale není to určitě nejpřesnější způsob, jak určit vhodnou velikost kytary. Nejlépe se to dá odhadnout přes „mensuru“. Mensura je vzdálenost od nultého pražce až po kobylku, což je velmi důležitá součást každé kytary. Měří délku chvějících se strun kytary.

Většinou se kytary dělí do čtyř hlavních velikostí. První je mini kytara, která je nejmenší z nich a je určena pro začátečníky. Má délku nultého pražce až k kobylce asi 22 palců (56 cm). Následuje klasická velikost, která je nejčastější velikostí kytary na trhu. Nultý pražec až k kobylce je asi 25,5 palce (65 cm). Další velikostí je koncertní velikost, která má délku nultého pražce až k kobylce asi 26,5 palce (67 cm). A poslední je velikost „grand auditorium“, největší z velikostí kytary. Ta má délku nultého pražce až k kobylce asi 27 palců (68,5 cm).

Důležitým faktorem při výběru velikosti kytary je také to, jak vám bude sedět na zádech a ramenou. Mini kytary jsou často oblíbené mezi dětmi, protože jsou lehčí a menší. Mají menší těleso a mají obvykle menší krk a menší rozměry krku. Klasická velikost je obvykle pro dospělé a je lehčí na ramenou a na zádech. Koncertní kytara je také lehká a vhodná pro dospělé, ale může být pro začátečníky obtížnější hrát. Grand auditorium je největší z velikostí kytary a nejvíce vyhovující pro dospělé hráče.

Při výběru velikosti kytary je třeba zvážit všechny faktory, včetně celkové velikosti, mensury a pohodlí při hraní. Důležité je také, abyste si před zakoupením nástroje vyzkoušeli, jak se na vás cítí a zda vám bude dobře sedět. Když se budete řídit těmito zásadami, můžete si být jisti, že si vyberete správnou velikost kytary.

Pokud se potřebujete dozvědět více o tom, jak vybrat správnou velikost kytary, navštivte stránky hudebniny-shop.cz. Zde se dozvíte všechny důležité informace o tom, jak si vybrat tu správnou velikost pro vás. Je to skvělý zdroj informací, který vám může pomoci získat nástroj, který vám bude skvěle vyhovovat.

Napsat komentář