Jak nahrát akustickou kytaru?

admin

.

Nahrávání akustické kytary může být velmi zábavnou až terapeutickou činností. Díky nahrávání můžete zaznamenat vaše umělecké dílo a připravit jej k přehrání pro všechny, kteří mají o vaše hraní zájem. Pokud jste se rozhodli nahrát akustickou kytaru, je tu pár věcí, které je důležité vědět.

Akustická kytara není nástrojem, který hraje tak hlasitě jako některé žesťové nástroje – trubky, pozoun nebo bicí. Proto je pro nahrávání akustické kytary vhodnější použití mikrofonů kondenzátorových, než dynamických. Kondenzátorové mikrofony mají citlivost a schopnost zachytit i ty nejtišší zvuky s měkkými barvami.

Nejlepším způsobem nahrávání akustické kytary je použít dva mikrofony. První by měl být kondenzátorový mikrofon umístěný blíže k strunnému zámku. Druhý mikrofon by měl být dynamický a umístěný nad struny. Tímto se zachytí všechny detaily, které vyniknou ve zvuku, jako jsou struny, které jsou při hře stlačené.

Další důležitou věcí je okolní prostředí, ve kterém budete nahrávat. Nejlepším řešením je nahrávat v zvukově izolované místnosti, aby se zabránilo jakýmkoliv vnějším rušením. Pokud se tak nestane, může se stát, že váš zvuk bude při nahrávání přetížený a může mít nežádoucí zvukové efekty.

Kromě nahrávání akustické kytary můžete použít i další efekty. Například, pokud hrajete na elektrickou kytaru, můžete nahrávat pomocí zesilovače. To přidá více dynamiky a zvuku vašeho kytarového tónu. Také je důležité vědět, že nahrávání může být časově náročné. Abyste dosáhli co nejlepšího zvuku, je důležité, abyste nahrávali mnoho časových úseků a potom je sestavili dohromady.

Nakonec, pokud chcete nahrát akustickou kytaru, důležitou věcí je, abyste věděli, jakou místnost vybrat, jaké mikrofony použít a jak nahrávat. To vám může pomoci dosáhnout tónu, který je pro vás přesně tím, co chcete. S tímto vším se můžete pustit do nahrávání a budete moci vychutnat si všechny detaily své kytarové hry.

Napsat komentář