Jak naladit dvanáctistrunnou kytaru?

admin

.

Jak naladit dvanáctistrunnou kytaru?

Když se řekne dvanáctistrunná kytara, většina lidí si představí akustickou kytaru nebo elektrickou kytaru. Obě jsou kytarové typy, které mají dvanáct strun, které produkují čistší a zvučnější tóny než klasická šestistrunná kytara. To může být ideální pro některé hudebníky, kteří hledají zvuk, který je odlišný od klasického šestistrunného nastavení.

Pokud jste se rozhodli získat dvanáctistrunnou kytaru, následující informace vám poskytnou veškeré potřebné informace k tomu, jak ji naladit. Struny jsou zdvojeny, obvykle se ladí 2 nejtenčí dvojice strun stejně (h-h , e-e) a zbylé dvojice vždy o oktávu výš (E-e , A-a , d-d1, g-g1).

První věcí, kterou potřebujete udělat před začátkem ladění, je získat nástroj, který vám pomůže s laděním. Existuje mnoho různých ladících nástrojů, které mohou být k dispozici, od klasické ladící páky po moderní kytarové ladící aplikace pro smartphone.

Až budete mít všechno, co je potřeba, je čas začít s laděním. Začněte s nejnižší (nejtenčí) strunou – e. Nastavte ladící páku na nejnižší ladění. Nejnižší ladění je nejnižší tón, který můžete dosáhnout. Jakmile dosáhnete nejnižšího tónu, začněte stoupat o polovinu kroku, až dosáhnete správného ladění.

Jakmile se vám podaří naladit nejtenčí strunu, přejděte na další strunu. Díky dvojení strun je snadné naladit další struny. Jednoduše zkontrolujte, zda je struna laděna o oktávu výše, než struna, kterou jste naladili předtím. Pokud ano, znamená to, že jste strunu správně naladili. Pokud ne, opět nastavte ladící páku a znovu ji naladíte.

Postupujte tímto způsobem, dokud nenaladíte všechny struny. Jakmile to uděláte, zkontrolujte ladění každé struny a ujistěte se, že jsou všechny správně naladěny. Můžete také zahrát několik akordů a skladeb, abyste se ujistili, že nastavení ladění vám vyhovuje.

Když se naučíte, jak naladit dvanáctistrunnou kytaru, můžete ji využít k vytváření jedinečných zvuků, které se odlišují od klasického šestistrunného nastavení. Užijte si to a vytvořte si vlastní osobitý zvuk!

Napsat komentář