Jak odmastit klávesnici notebooku?

admin

Víte, jak odmastit klávesnici notebooku? Není to vůbec snadné, ale není to ani nemožné! V tomto článku vám poradíme, jak na to.

V první řadě byste měli svou klávesnici notebooku zbavit nečistot. Na prach a jiné nečistoty lze použít obyčejnou štětce. Díky tomu se zbavíte nečistot, které by vám jinak bránily ve správném fungování klávesnice.

Poté, co se zbavíte nečistot, můžete klávesnici důkladně vyfouknout stlačeným vzduchem. Postupujte od jednoho rohu k druhému, abyste si prach zbytečně nešířili do již ošetřených částí. Tento postup opakujte, dokud se nezbavíte všech nečistot.

Po vyfoukání stlačeným vzduchem klávesnice můžete ještě jednou přemést štětcem. Přemístěním odstraníte zbytky nečistot, které ještě zůstávají.

Pokud byste chtěli klávesnici vyčistit ještě důkladněji, můžete použít i lehkou čistící prostředky, například rozpouštědlo. Tím se zbavíte i vodního kamene a jiných nečistot, které se na klávesnici mohou usadit. Toto by se však mělo provádět s velkou opatrností, abyste nepoškodili jemnou elektroniku.

Kromě čištění je důležité věnovat zvýšenou pozornost i klávesám. Důkladně je přeměřte, abyste mohli vyřadit ty, které jsou nefunkční. Poté můžete vyčistit i klávesy, opět s lehkým čistícím prostředkem a štětcem.

Abyste si udrželi klávesnici notebooku v dobrém stavu, je doporučeno, abyste ji čistili alespoň jednou za měsíc. Tím se zabrání tomu, aby se na klávesnici usadily nečistoty a nečistoty, a zajistí se tak lepší funkčnost vaší notebooku.

V článku jsme vám poradili, jak odmastit klávesnici notebooku. Nezapomeňte, že vyčištění klávesnice neznamená jen odstranění nečistot, ale i pravidelnou údržbu klávesnice a její kontrolu na poškození. Pokud se o svou klávesnici staráte správně, můžete se cítit jistě, že vaše notebook bude fungovat bezchybně.

Napsat komentář