Jak se hraje na basu?

admin

.

Hra na basu je jednou z nejzábavnějších možností, jak se naučit hudbu. Ať už jste začátečník nebo mírně pokročilý, hraní na basu je skvělým způsobem, jak prožít hudbu. Obě možnosti – kontrabas a basovou kytaru – mají každá své výhody a je důležité pochopit, jak se liší a co od nich čekat.

Kontrabas (anglicky double bass) je velký dřevěný nástroj se čtyřmi tlustými strunami. Tento nástroj můžete najít v orchestrech, jazzových kapelách a také v rockových skupinách. Kontrabas je obvykle umístěn ve středu sekce bicích nástrojů a jeho hlavní úkolem je provádět hluboké, těžké basové linky.

Kontrabas vyžaduje jemnou techniku hry. Nástroj se hraje buď prstem nebo arkou. Pro začátečníky je obvykle obtížné používat arku. Prstová technika vyžaduje mnohem větší sílu a trpělivost než klasické hraní na kytaru.

Kontrabas je oblíbeným nástrojem, protože je vybaven velkou dynamickou sílou. Je schopen vytvářet vysoké tóny a nízké tóny se stejnou intenzitou. Je to nástroj, který je schopen silně emotivních a expresivních melodií.

Basovou kytarou (též basovou kytarou, anglicky bass guitar) je elektrická kytara s tlustými strunami. Při hraní se drží vodorovně jako kytara. Basovou kytarou můžete hrát na všechny druhy hudby, od rocku až po jazz. Jeho zvuk je velmi silný a umožňuje vytváření složitých basových linek.

Při hraní basovou kytarou je důležité se naučit techniku. Zatímco kontrabas se hraje prstem nebo arkou, basovou kytarou se hraje pomocí hmatníků. Tato technika vyžaduje přesnou koordinaci prstů a míchání jednotlivých akordů.

Výhodou hraní basovou kytarou je, že vyžaduje mnohem méně síly a trpělivosti než kontrabas. Navíc je vybaven mnoha technickými efekty, jako je například efekt „buzz“, který produkuje rytmický zvuk nebo „slap and pop“, což je technika, která produkuje zvuk podobný bubnovým zvukům.

Ať už se rozhodnete hrát na kontrabas nebo na basovou kytaru, je to skvělý způsob, jak si užít hudbu a rozvíjet své hudební dovednosti. Při hraní se naučíte technice, rytmice a aranžování. Zkoušením nových technik a cvičením se stáváte lepším hráčem. Hraní na basu může být skvělou zábavou, ale i dobrou investicí do vaší budoucí hudební kariéry.

Napsat komentář