Jak zapsat Tabulaturu?

admin

Jak zapsat Tabulaturu?

Čtení a zápis tabulatury může být pro nové hráče kytar trochu zastrašující. Naštěstí, je to jen otázka tréninku a můžete se to naučit!

Tabulatura je jazyk, kterým můžeme hrát na kytaru. Je to grafická forma, ve které jsou napsány noty a akordy. Čte se více méně stejně jako notový zápis, ale je mnohem jednodušší, než si myslíte.

Tabulatura se skládá ze 6 linek, z nichž každá znázorňuje jednu strunu – postupně od nejtenčí e – h – g – d – a – E . Každá z linek reprezentuje samostatnou strunu a čísla na ní jsou místa, kde se má stisknout struna. Čísla představují různé polohy na krku kytary. Například, pokud je na lince číslo 5, znamená to, že je třeba stisknout strunu na poloze 5.

Někdy je na tabulatuře uveden akord a jeho tónina. Akord je skupina not, které se často hrají současně. Tónina je pozice kytary, kterou používáte. Někdy je akord zobrazen jako slovo nebo symbol.

V tabulatuře můžete také najít noty. Noty jsou malé šipky, které označují, jak dlouho by měla být struna zahrána. Když hrajete notu, která je uvedena jako malá kolečka, znamená to, že strunu stisknete a necháte ji hrát po dobu 4 taktů. Pokud je nota uvedena jako křížek, měla by být struna stisknuta a zahrána pouze po dobu 2 taktů.

Tabulatura se používá k tomu, aby se hudba mohla snadno přenést z jednoho místa na druhé. Je to jednoduchý a přímý způsob, jak zobrazit, jak hrát kytarovou skladbu. Je to skvělý nástroj pro hráče kytar, kteří se učí hrát nové skladby nebo se učí skládat vlastní skladby.

Pokud se chcete naučit zápis tabulatury, nejlepším způsobem je začít s jednoduchými skladbami a postupně se snažit získat více zkušeností. Můžete si také prohlédnout online tutorály, které vám pomohou lépe pochopit základní pojmy.

Tabulatura je velmi užitečný nástroj pro hráče kytar. Díky ní můžete jednoduše přenášet skladby z jednoho místa na druhé a učit se hrát nové skladby. Když se naučíte číst a psát tabulaturu, můžete si dokonce vytvářet vlastní skladby. Tak neváhejte a začněte zápis tabulatury učit!

Napsat komentář