Jak se ladí 12 Strunna kytara?

admin

Když už mluvíme o kytarách, málokdy byste narazili na něco, co by se více lišilo od klasické šestistrunné kytary. Ale můžete vyčlenit dvanáctistrunnou kytaru. Pokud jste nikdy nehráli na dvanáctistrunné kytaře, jistě se vás zmocňuje zvědavost. Vždyť jak se takové nástroje ladí? K čemu to je? Jaké jsou rozdíly mezi dvanáctistrunnou kytarou a šestistrunnou kytarou?

Koupit dvanáctistrunnou kytaru může být skvělým způsobem, jak vylepšit svoji hru. Dvanáctistrunná kytara má 12 strun, což znamená, že zvuk je čistší a zvučnější než u šestistrunné kytary. Struny jsou zdvojeny, obvykle se ladí 2 nejtenčí dvojice strun stejně (h-h , e-e) a zbylé dvojice vždy o oktávu výš (E-e , A-a , d-d1, g-g1). Struny se hrají současně jako u běžné šestistrunné kytary, ale mají více zvukových možností.

Jaké jsou výhody dvanáctistrunné kytary? Kromě toho, že zvuk je čistší a zvučnější, dvanáctistrunná kytara má také mnohem více zvukových možností. Někteří hráči tvrdí, že se jim lépe hraje na dvanáctistrunnou kytaru než na běžnou šestistrunnou kytaru.

Pokud se rozhodnete koupit si dvanáctistrunnou kytaru, budete muset vědět, jak se dvanáctistrunná kytara ladí. Základní zásady jsou stejné jako u běžné šestistrunné kytary, ale je tu několik důležitých rozdílů. Prvním je to, že se struny ladí o oktávu výš, takže se musíte vyvarovat ladění „na oko“. Je také důležité vědět, že se struny ladí o oktávu výše, než kde byste očekávali, takže se můžete připravit na to, že budete muset struny naladit vícekrát.

Můžete také použít ladící strojky, aby vám pomohly vyvážit tóny. Mnoho ladících strojků má možnost ladění dvanáctistrunné kytary, takže můžete použít tento typ ladícího strojku, abyste měli přesné ladění.

Dvanáctistrunná kytara může být skvělým způsobem, jak se rozvíjet ve hráči kytary. Je to zajímavý a odlišný způsob, jak hraní na kytaru obohatit, a může přidat mnoho zvukových možností. Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak se ladí dvanáctistrunná kytara, nebojte se zeptat svého mistra na kytaře nebo se podívejte na online zdroje.

Napsat komentář