Jak utlumit kytaru?

admin

Když se řekne živá hudební produkce, všichni se rychle dostanou k jednomu základnímu problému: Tlumení kytary. Díky němu dochází k velkému problému s kvalitou zvuku, a pokud to chcete opravdu udělat dobře, budete se muset vypořádat s několika základními problémy.

Vzhledem k tomu, že kytary produkují tak silný zvuk, je důležité zajistit, aby se jeho intenzita snížila, aniž by se ztratila jeho charakteristická barva.

Tady je několik nejčastějších chyb, které kytaristé často dělají, když se snaží tlumit kytaru:

1. Nesprávná pozice komba.

Kytara se skládá z mnoha částí a kombo je jednou z nich. Kytarista by tedy měl mít kombo namířené tam, kde má uši a pokud možno tak, aby nebránil ostatním členům kapely slyšet jejich aparát. Pokud se kombo nesprávně umístí, bude kytarista hrát hodně nahlas a výsledkem bude ztráta detailů a kvality zvuku.

2. Nedostatečné množství tlumení.

Dalším běžným problémem je, že kytaristé často používají příliš málo tlumení, nebo příliš mnoho tlumení. Je důležité zajistit, aby kytarista měl správné množství tlumení, aby získal potřebnou dynamiku a aby se neztratila barva zvuku.

3. Špatná volba aparátu.

Je důležité mít na paměti, že ne všechny aparáty jsou vhodné pro živé hraní. Například, 100 a více wattový zesik na kytaru je rozhodně nesmysl. V případě, že se kombo nedá ztlumit kvůli barvě zvuku, rozhodně doporučuji power brake nebo výměnu aparátu.

4. Příliš velký aparát.

Příliš velký aparát je dalším běžným problémem. Pokud se snažíte vytvořit skvělý zvuk, pak byste se měli vyhnout příliš velkému aparátu. Tímto způsobem se zvýší celková intenzita a zvuk bude ztracen ve špatném směru.

Tlumení kytary není něco, co by se mělo brát na lehkou váhu. Nezáleží na tom, jak skvělý je kytarista nebo jak dobrý je jeho zvuk, pokud se s tím nenakládá správně, celkový zvuk kapely bude trpět.

Proto je důležité, aby kytaristé pečlivě zvažovali všechny aspekty tlumení kytary, aby mohli získat dokonalý zvuk. Když se kytara správně tlumí, kapela bude hrát s větší intenzitou a barvou.

Pokud se chcete dozvědět více o tlumení kytary, neváhejte se obrátit na naše odborníky. Jsme tu, aby vám pomohli získat perfektní zvuk a užít si každou hru.

Napsat komentář