Jak vybrat baskytaru pro začátečníky?

admin

Pokud jste se rozhodli začít hrát na baskytaru, ale stále nevíte, jak vybrat tu pravou, pak se budete muset seznámit s různými možnostmi, které máte. Říká se, že každý má svůj vlastní nástroj, což je skvělé, ať už jste začátečník či pokročilý hudebník. Myslíme si však, že je skvělé se nejdříve seznámit s vašimi možnostmi a vybrat si to nejlepší.

První, na co si musíte dát pozor, jsou různé typy basových kytar. Základní rozdělení je mezi elektrickou basovou kytarou a akustickou basovou kytarou. Elektrické baskytary se nacházejí v různých velikostech a tvaru a obecně jsou používány pro více hlasitou hru. Akustické baskytary jsou obvykle menší a skvělé pro hru ve společnosti jiných akustických nástrojů.

Dalším důležitým faktorem, který byste měli zvážit, je baskytarové kombo. Toto zařízení má už zabudovaný zesilovač i reproduktor, což znamená, že vám nic jiného nepotřebujete. Pokud jste začátečníkem, může být kombo skvělou volbou, protože je jednoduché k použití a skvěle znějící. U komba je důležité se zaměřit na jeho výkon. Výkon komba udáváme u každého z nich, ale pro domácí hraní a první basové kroky vám postačí kombo s výkonem do 50 W.

Další důležitou věcí, kterou byste si měli uvědomit, je nutnost hrát na baskytaru. To znamená, že byste si měli zvolit nástroj, se kterým se budete cítit pohodlně. Vyzkoušejte různé typy baskytar a vyberte si tu, která se vám nejlépe hraje. Některé baskytary mohou být těžší na ovládání, jiné mohou být lehčí. Vyberte si nástroj, se kterým se budete cítit pohodlně a bezpečně.

Konečně, pokud už jste si vybrali baskytaru, je důležité, abyste si vybrali i příslušenství. To zahrnuje kabel, pouzdro na nástroj, případně i některé další příslušenství, jako jsou struny, kladívka nebo pánská. Tyto věci vám mohou pomoci, abyste si mohli svou baskytaru udržet v dobrém stavu.

Závěrem bychom vám chtěli doporučit, abyste neváhali a navštívili některou z našich prodejen, kde vám naši odborníci mohou poradit s výběrem vhodné baskytary pro vaše úrovně hry. Díky tomu můžete snadno vybrat tu pravou baskytaru pro vás.

Napsat komentář