Kam se dává kapodastr?

admin

.

Kapodastr je jeden z nejzákladnějších nástrojů, které by měl mít každý kytarista. Jaké jsou jeho účely a jak se s ním pracuje?

Kapodastr je určený pro snadnou úpravu výšky nástrojových strun. Vyznačuje se tím, že jeho koncovky jsou tvarovány tak, aby se zabránilo přílišnému napětí u strun. Vzhledem k tomu, že jeho konce zvyšují rezonanci strun, je to skvělý nástroj pro vylepšení zvuku kytary.

Kapodastry jsou důležitou součástí většiny kytarových setupů. Pořádání kapodastru je velmi důležité, protože nesprávná pozice může způsobit nedostatek zvuku. Nejlepší je ho dát těsně za pražec. Mezi dvěma pražci je totiž potřeba větší síly ke správnému přitisknutí strun. Kapodastr je tak potřeba více utáhnout, struny se stlačí mnohem více a dochází k rozladění kytary.

Při používání kapodastru je důležité zkontrolovat, zda jsou všechny struny stejně napnuté. Pokud se objeví nerovnoměrnost, je nutné struny příliš stlačit nebo povolit. Dalším krokem je kontrola tuningu kytary. Udržet kapodastr ve správné pozici a uvolnit struny by mělo umožnit správné ladění.

Je také důležité zkontrolovat, zda kapodastr drží správně. Některé starší modely mohou způsobit, že kapodastr ztratí sílu a nedokáže se správně připevnit k nástroji. Pokud je to možné, doporučuje se použít nový kapodastr, který bude mít lepší držení.

Kapodastr je velmi užitečný nástroj pro každého kytaristu, který vám pomůže dosáhnout nejlepšího zvuku. Ať už je používáte k ladění, nebo k zlepšení celkového zvuku, je důležité vědět, jak ho správně nasadit a používat. Tímto způsobem dosáhnete nejlepších výsledků.

Napsat komentář