Jak Vybrnkat akord?

admin

.

Vítejte v další lekci naší školy hry na kytaru! Dnes se dozvíte, jak vybrnkat akord G dur.

Vybrnkávání akordu G dur může být poměrně snadné, protože jsou zde jen 3 struny a 3 pražce. Nezapomeňte, že vybrnkávání akordu znamená hrát noty v určitém pořadí a rytmu.

Nejprve si musíte uvědomit, že palec pravé ruky bude hrát E strunu. Nyní začněte s držením akordu G dur. Ukazováček pravé ruky držíme na A struně na druhém pražci, prostředníkem na E struně na třetím pražci a prsteníkem na e struně na třetím pražci.

Tím jsme dokončili držení akordu G dur. Nyní se můžeme pustit do samotného vybrnkávání. Nejprve začněte s palcem pravé ruky, který hraje E strunu. Všimněte si, že palec bude hrát tón G, přičemž prostředník a prsteník budou hrát tóny B a D.

Nyní se můžete pustit do vybrnkávání. Nejprve začněte tím, že zahrajete G tón palcem, potom B tón prostředníkem a nakonec D tón prsteníkem. Pak opakujte celý postup.

Pokud vám to přijde složité, můžete se zkusit naučit některé jednodušší vybrnkávací postupy. Například postup „Down, Up, Down”. To znamená, že zahrajete G tón palcem, potom B tón prostředníkem a nakonec D tón prsteníkem. Potom zahrajete G tón palcem a nakonec B tón prostředníkem.

Když se naučíte tyto jednoduché postupy, můžete se zkusit vybrnkat akord G dur rychleji a rytmicky. Například postup „Up, Up, Up, Down”. To znamená, že zahrajete G tón palcem, potom B tón prostředníkem a nakonec D tón prsteníkem. Potom zahrajete G tón palcem, potom B tón prostředníkem a nakonec D tón prsteníkem.

Tím jsme dokončili lekci o vybrnkávání akordu G dur. Hraní akordů je základem hry na kytaru a je důležité začít s lehčími, jednoduššími akordy. Se správnou technikou a tréninkem se budete moci zlepšovat a hrát tyto akordy rychleji a s větší lehkostí.

Doufáme, že jste se dozvěděli vše, co potřebujete o vybrnkávání akordu G dur. Užijte si hraní!

Napsat komentář