Jaký je největší stadion na světě?

admin

Jaký je největší stadion na světě? To je jedna z otázek, kterou si lidé často kladou. Odpověď se dozvíte v tomto článku – největším stadionem na světě je Velký strahovský stadion, také známý jako Stadion Strahov, Stadion Masarykův nebo Strahovský stadion.

Tento stadion má největší rozlohu na světě a jeho kapacita činí 250 000 míst, z toho 56 000 k sezení. I když je to obrovský stadion, nelze ho plně využít vzhledem k havarijnímu stavu tribun. Toto obrovské množství diváků může zaplnit pouze pro jednorázové události. V minulosti byly na tomto stadionu uspořádány velké koncerty, sportovní akce a vládní oslavy.

Stadion stojí na pražském Vítězném náměstí a má velmi bohatou historii. Stadion byl postaven v roce 1926 a byl kompletně rekonstruován v roce 1964. Byl to oblíbený stadion pro sportovní zápasy a koncerty, ale během normalizace byl prakticky zničen.

V současné době je stadion ve velmi havarijním stavu. Byl zde proveden velký rekonstrukční program, ale zatím nebyl dokončen. Stále se očekává, že do roku 2021 bude stadion zcela přestavěn. V současné době je stadion využíván pouze pro menší akce, jako jsou koncerty, tábory a sportovní utkání.

Kromě svého úžasného stavu je Velký strahovský stadion také velmi populárním turistickým místem. Je oblíbeným cílem pro pamětníky a milovníky historie a je také přístupný lidem se zdravotním postižením. Stadion je také oblíbeným místem pro fotografy, protože je to jeden z nejvýznamnějších historických stadiónů na světě.

Jak je patrné, Velký strahovský stadion je největším stadionem na světě, i když ho nelze plně využít kvůli havarijnímu stavu tribun. I tak je to velmi populární turistické místo a je oblíbené pro koncerty, sportovní akce a vládní oslavy. S velkou rekonstrukcí stadiónu, která je plánována do roku 2021, by mělo být toto neuvěřitelné místo zachováno pro příští generace.

Napsat komentář