Jaký je rozdíl mezi basou a kontrabasem?

admin

Když jde o hudební nástroje, basa a kontrabas jsou často zaměňovány. Tyto dva nástroje mají některé podobnosti, ale jsou i zásadní rozdíly. Jaký je tedy rozdíl mezi basou a kontrabasem?

Basa je nejnižší smyčcový nástroj. Je velmi oblíbený a jeho zvuk je často slyšet v orchestrálních a jazzových skladbách. Basa je čtyřstrunný nástroj s laděním G-D-A-E.

Kontrabas je také smyčcový nástroj, ale je větší a hlubší než basa. Kontrabas je obvykle čtyřstrunný s laděním C / D-E-A-D-G (na rozdíl od většiny moderních smyčcových nástrojů, které jsou laděny v kvintách).

Kontrabas má také vyšší tón. Jeho zvuk je hlubší a mohutnější než zvuk bassy a je často používán pro kontrapunkt, nebo jako podklad pro orchestrální skladby. Jeho hloubka a síla zvuku dělá z kontrabasu ideální nástroj pro filmové soundtracky a jiné hudební žánry.

Kontrabas se také hodí do různých hudebních žánrů, jako je jazz, rock a pop. Je to také nástroj, který se často používá v komorní hudbě a klasickém jazzu.

Takže, jaký je tedy rozdíl mezi basou a kontrabasem? Rozdíl mezi oběma nástroji je v jejich velikosti, hloubce tónu a typu strun. Basa je menší a má struny laděné v kvintách, zatímco kontrabas má struny laděné v čistých kvartách a je hlubší a mohutnější. Kontrabas se také často používá v jiných hudebních žánrech, než je jazz.

Takže pokud hledáte nástroj, který by vám dodal hloubku a mohutnost, kontrabas je pro vás pravý nástroj. Pokud však hledáte nástroj pro jazzové skladby nebo jen pro doprovod jiného nástroje, basa je určitě správným nástrojem. Ať už si vyberete jakýkoli nástroj, je to vždy osobní volba. Důležité je, aby vám poskytl správnou zvukovou paletu, kterou hledáte.

Napsat komentář