Jaký je rozdíl mezi klasickou a akustickou kytarou?

admin

Když se zeptáte někoho, kdo se někdy se zábavou s kytarou setkal, je pravděpodobné, že vám řekne, že klasická kytara je lepší než akustická kytara. Není to však vždy případ. Existují důležité rozdíly mezi oběma typy kytar, což je důležité vzít v úvahu.

Než si uděláte jasno, jakou kytaru si vyberete, udělejte si čas, abyste si přečetli o rozdílech mezi akustickou a klasickou kytarou. Zopakujme si základní rozdíly: klasická kytara má široký hmatník, měkčí nylonové struny, slabší zvuk a všechny modely jsou v pěti velikostech tvarově stejné. Akustická kytara má úzký hmatník, tvrdší kovové struny, silnější zvuk a lze vybrat z několika velikostech i tvarech.

Když se dostanete k samotnému hraní na obě kytary, zjistíte, že se jedná o úplně odlišné zážitky. Jedním z nejvíce zřejmých rozdílů je to, že klasická kytara má širší hmatník a nylonové struny, což znamená, že je mnohem snadnější a pohodlnější hrát na klasickou kytaru. Tvrdší kovové struny na akustické kytaře znamenají, že křehčí prsty mohou být rychleji unavené.

Klasická kytara má také slabší zvuk než akustická kytara. Klasická kytara se používá k hraní klasických skladeb, jako jsou klasické skladby a barokní skladby. Akustická kytara má silnější zvuk, což je skvělé pro hraní rocku, country a folku.

Je také důležité si uvědomit, že klasická kytara je vždy stejná – jsou k dispozici v pěti velikostech, ale mají všechny stejný tvar. Akustické kytary jsou dostupné v široké škále tvarů a velikostí, což je skvělé pro hudebníky, kteří se chtějí odlišit.

Nyní, když máme přehled o rozdílech mezi akustickou a klasickou kytarou, je na vás, abyste rozhodli, který typ je pro vás nejlepší. Je to pravděpodobně nejlepší způsob, jak si udělat svůj vlastní názor – najít oba typy, zkoušet je a uvidíte, jak se vám bude hrát každý.

Závěrem lze říct, že klasická kytara může být skvělou volbou pro začínající hráče, protože je mnohem snazší se na ní naučit základní techniky hry. Akustická kytara je však vhodná pro zkušenější hráče, protože je mnohem silnější a nabízí širokou škálu stylů, které můžete hrát. Takže když přijde na to, je lepší klasická, nebo akustická kytara? Je to zcela na vás.

Napsat komentář