Kde se vyrábí housle v ČR?

admin

Kde se vyrábí housle v ČR?

V Česku je mnoho výrobců houslí, ale jeden z největších a nejznámějších je výroba Strunal-Schönbach, dříve známá jako Cremona, v Lubech na Chebsku. To je místo, kde se vyrábí housle od roku 1875, kdy byla továrna založena.

V té době se houslová řemesla stala velmi populární. Osoba, která byla v té době na vrcholu tohoto oboru, byl mistr houslař Michal Nosek. Ten byl zaměstnán v továrně, aby podporoval a rozšiřoval její reputaci.

Během let se továrna zvedala a poklesala, ale nadále vyrábí ručně housle, kytary, kontrabasy a další strunné nástroje. Všechny tyto nástroje jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů.

V současné době se Strunal-Schönbach soustředí na vyvážení svých produktů po celém světě. Jsou prodávány v mnoha zemích, včetně Evropy, Asie, Severní a Jižní Ameriky a Austrálie.

Výroba těchto nástrojů však není jednoduchá. Všechny prvky musí být přesně navrženy a pečlivě vyráběny, aby nástroj fungovaly jako hodinky. To je práce, kterou nelze přenést na stroje. Všechny práce jsou prováděny ručně, včetně vyřezávání dřeva, lakování a instalace strun.

Čelí však asijské konkurenci, která je ochotná nabídnout levnější produkty. To však neznamená, že česká výroba je méně kvalitní. Naopak, housle Strunal-Schönbach jsou stále známy po celém světě a jsou považovány za jedny z nejlepších houslí na trhu.

Kromě výroby produktů nabízí Strunal-Schönbach také školení a školy pro ty, kteří se chtějí naučit, jak ručně vyrábět housle nebo jiné strunné nástroje. To umožňuje místním lidem naučit se řemeslo, které se stále vyvíjí.

V Česku je tedy zdravá kultura výroby houslí a dalších hudebních nástrojů. Díky Strunal-Schönbachu a jeho zaměstnancům se toto řemeslo stále rozvíjí a přináší radost mnoha hudebníkům po celém světě.

Napsat komentář