Kdo založil John Deere?

admin

John Deere je jednou z nejvíce vlivných obchodních společností v odvětví zemědělství. Za jeho existenci můžeme poděkovat Johnu Deeremu, který společnost založil. Deere & Company byla založena v roce 1837 ve městě Grand Detour v Illinois.

John Deere se narodil v roce 1804 ve Vermontu. Během dětství pracoval jako obchodník s kovovými díly a nářadím. Kromě toho měl zájem o zemědělství. Později se přestěhoval do Illinois a stal se zemědělcem.

V roce 1837, Deere začal zkoušet své experimenty s výrobou kovových výrobků. Tehdy se začala psát historie Deere & Company. Deere vyvinul svůj první výrobek, kterým byl vysoce kvalitní a účinný pluh.

Pluh se záhy stává hitem na trhu a Deere se rozhodne založit vlastní společnost. Proto v roce 1837 zakládá Deere & Company. Byl to první výrobce zemědělských strojů ve Spojených státech.

V počáteční fázi se Deere & Company zaměřovala pouze na pluhy. Během následujících několika desetiletí Deere & Company vyvinula širokou škálu produktů, včetně traktorů, zemědělských strojů a nářadí. Společnost byla schopna reagovat na změny na trhu a vyvíjet nové produkty, což jí umožnilo rychle rozšiřovat svou činnost.

V roce 1973 Deere & Company dokončila akvizici společnosti John Deere. Tato akvizice rozšířila záběr společnosti do dalších odvětví, včetně lesního hospodářství, stavebního strojírenství, průmyslových strojů a služeb finančního poradenství.

Dnes se Deere & Company stala největším výrobcem zemědělských strojů na světě. Společnost má přes 70 000 zaměstnanců a její obrat se odhaduje na desítky miliard dolarů. Deere & Company zanechala v odvětví zemědělství velký dopad, který je důsledkem představivosti, inovací a práce Johna Deereho.

John Deere byl velkým vizionářem a inovátorem. Díky svému odhodlání a invenci založil Deere & Company, která se stala jednou z nejvíce vlivných společností v odvětví zemědělství. Nyní, po více než 180 letech od svého založení, Deere & Company zůstává jednou z nejvýznamnějších společností ve světě zemědělství.

Napsat komentář