Kde jsou největší varhany na světě?

admin

.

Vybíráte si do kostela varhany? Nebo jste prostě jen zvědaví, kde najdete ty největší a nejstarší varhany? Nezáleží na tom, jaký důvod vás vedl sem, jsme tu, abychom se o ně podělili.

Varhany jsou považovány za jedny z nejvíce požehnaných a úžasných nástrojů. Nejstarší z nich se datují do 10. století. Jsou komplexním nástrojem, který zahrnuje mnoho vedlejších nástrojů, které se nazývají regály. Všechny jsou spojeny s křídly.

Varhany se mohou pochlubit mnoha veřejnými vystoupeními a slavnostmi v nejrůznějších kostelích a sídlech. Není divu, že ty největší a nejstarší z nich lákají zvědavé cestovatele do exotických destinací. Právě teď se podíváme na největší varhany světa.

Největší varhany na světě se nacházejí v koncertní síni v Atlantic City. Tyto varhany mají 33 112 píšťal a největší z nich měří přes 19 metrů. Jsou stejně velké jako malá ulička, což je vážně úžasné.

Druhé v pořadí je mnohem blíže. V Philadelphii najdete varhany s 28 604 píšťalami. Tyto varhany jsou krásné a plné historie. Mají fascinující zvuk, který je skvělý pro chvíle, kdy se cítíte vzdáleni od davu.

Jsou to však nejen ty největší varhany světa, které mohou udělat posluchačům dojem. Existují mnohé další, které mají méně píšťal, ale jsou stejně okouzlující a mají působivou minulost.

Na světě jsou staré varhany, které jsou ještě starší než úžasné varhany Atlantic City. Tyto varhany mohou být až tisíce let staré. Je fascinující, jak jsou staré varhany stále ve velmi dobrém stavu.

Například, ve Francii se nachází věhlasné varhany z 12. století, jejichž zvuk je neuvěřitelně silný. Jsou to varhany, které jsou uctívány už po mnoho let. Také mohou být poslouchány v několika kostelech v Německu a České republice.

Všechny tyto varhany mají neuvěřitelnou minulost a své místo v historii. Ať už jste muzikant, milovník historie nebo jen zvědavý cestovatel, stojí za to vidět je všechny.

Všude ve světě jsou ty nejstarší a největší varhany. Pokud jste někdy uvažovali o tom, že byste je navštívili, teď je čas. Tyto varhany jsou naplněny dlouhou a úžasnou historií. Není divu, že jsou tak oblíbené mezi mnoha cestovateli. Navštivte je, pokud máte šanci, a užijte si jejich krásu a zvuk.

Napsat komentář