Kolik je druhů kytar?

admin

Kolik je druhů kytar? Tato otázka se často klade hudebním nadšencům, jež jsou na cestě získat všeobecné povědomí o typu kytary, kterou potřebují. Odpověď je jednoduchá – existuje mnoho druhů kytar, včetně akustických kytar.

Akustické kytary jsou skvělou volbou pro začínající hráče i zkušené hudebníky. Tyto kytary jsou často považovány za jakousi výchozí pozici pro hraní na kytaru, protože jejich jednoduchost je velmi snadno zvládnutelná.

Existuje 8 druhů akustických kytar, které se vzájemně liší zvukem a parametry. Nejčastěji používané jsou překližkové, laminované, polomasivní a celomasivní kytary.

Překližkové akustické kytary jsou nejlevnější a nejpoužívanější druh akustické kytary. Jejich hlavní díly jsou vyrobeny z překližky, která je nalepena na tvrdou překližkovou základnu. Tato základna je často vyplněna výplňovou hmotou, aby se zvuk co nejvíce zlepšil. Tento typ kytary je oblíbený pro svou cenovou dostupnost a jednoduchost.

Laminované akustické kytary jsou vyrobeny z laminovaného dřeva. Dřevo je laminováno, aby se zabránilo jeho deformaci a zvuk se tím zlepšil. Tato kytara je levnější než kytara masivní, ale stále poskytuje kvalitní zvuk.

Polomasivní kytary jsou vyrobeny z lehčího masivního dřeva, většinou ze smrku nebo cedru. Tyto kytary jsou oblíbené pro svůj živý zvuk a jsou vhodné pro hudebníky, kteří hledají kytaru s vyváženým zvukem.

Celomasivní kytary jsou vyrobeny z masivního dřeva, například z mahagonu nebo palisandru. Tyto kytary jsou velmi kvalitní a poskytují hlubší a jasnější zvuk než překližkové a laminované kytary.

Ať už hledáte kytaru pro začátek nebo pro profesionální hraní, měli byste vždy zvážit typy akustických kytar, které jsou k dispozici. Každá kytara poskytne trochu jiný zvuk a vy byste se měli rozhodnout, která z nich bude pro vás nejvhodnější.

Takže, Kolik je druhů kytar? Odpověď je 8 – překližkové, laminované, polomasivní a celomasivní. Každá z nich je skvělou volbou pro hudebníky, kteří hledají jedinečný zvuk, který by jim mohl doplnit jejich hudební styl. Nezáleží na tom, zda hledáte kytaru na začátek nebo na profesionální úrovni, je jisté, že jeden z těchto druhů akustických kytar vám poskytne to, co hledáte.

Napsat komentář