Kolik je druhů saxofonů?

admin

Kolik je druhů saxofonů?

Saxofon je jedním z nejznámějších hudebních nástrojů vůbec. Byl vynalezen belgickým vynálezcem Adolphou Saxem v polovině 19. století. Jaký druh saxofonu je vhodný pro vás?

Podívejte se na to, kolik druhů saxofonů je k dispozici. Adolphe Sax navrhl celkově 14 typů saxofonů, i když některé z nich nebyly dosud zkonstruovány. Mezi tyto typy patří soprán, alt, tenor a baryton. Každý z nich je odlišný a má své vlastní specifické charakteristiky.

Nejčastějším saxofonem je soprán. Používá se hlavně v jazzové, bluesové, rockové a popové hudbě. Má typickou smyčcovou barvu zvuku s řídkou a hladkou tekutostí. Sopránový saxofon je nejčastěji k dispozici ve dvou velikostech: B flat a E flat.

Altový saxofon je druhým nejčastěji používaným saxofonem. Má tmavší a tvrdší zvuk než soprán a používá se hlavně v klasické hudbě. Stejně jako soprán je i altový saxofon k dispozici ve dvou velikostech: E flat a B flat.

Tenorový saxofon je největším ze čtyř hlavních typů saxofonu. Používá se hlavně v jazzu a bluesu a má charakteristický „smutný“ zvuk. Tenor saxofon je k dispozici ve dvou velikostech: B flat a E flat.

Posledním z těchto čtyř hlavních typů je barytonový saxofon. Tento nástroj má nejhlubší zvuk ze všech saxofonů a používá se hlavně v klasické hudbě. Barytonový saxofon je obecně k dispozici pouze ve velikosti B flat.

Kromě těchto čtyř hlavních typů saxofonu existují i další, méně známé druhy. Mezi tyto patří altsaxofon s basovou tonalitou, saxofon sbasovou tonalitou, sopránový saxofon s basovou tonalitou a tenorový saxofon s basovou tonalitou.

Saxofon byl původně navržen pro potřeby klasických symfonických orchestrů, ale skladatelé ho dlouhou dobu prakticky ignorovali. Byl používán pouze ve vojenských kapelách. Díky jazzu a blues se ale saxofon později dostal do srdcí a uší mnoha lidí.

Saxofon je nástroj, který může hrát jakýkoli styl hudby. Jeho schopnosti jsou nekonečné a jeho variabilita umožňuje hráčům hrát jakékoli hudební žánry. Existuje mnoho druhů saxofonu, které mohou hráči vyzkoušet, a je to přesně ten typ nástroje, který se dá skvěle využít ve všech druzích hudby.

Napsat komentář