Kolik má kytara oktáv?

admin

Kolik má kytara oktáv? To je otázka, kterou si klade každý, kdo se chce naučit hrát na kytaru. Je to důležité, protože vám to umožní lépe pochopit kytarovou hru a můžete si na kytaru zahrát různé písně.

Abychom odpověděli na otázku „Kolik má kytara oktáv?“, musíme se nejprve podívat na to, co je to oktáva. Oktáva je zvukový interval, který se skládá z osmi tónů. Tóny jsou postupně větší až do okamžiku, kdy dosáhneme stejného tónu jako na začátku. To je důvod, proč se oktáva nazývá „oktáva“.

Když se podíváme na kytaru, zjistíme, že má celkem tři oktávy. To je důvod, proč má kytara tolik strun. Každá struna odpovídá jedné oktávě, a proto má kytara tři oktávy.

Kromě toho mají kytary obvykle i několik tónů navíc. To je způsobeno počtem pražců na kytaře. Každý pražec nám umožňuje změnit tón, který hrajeme, a tím dosáhnout jiného tónu, než kdybychom hráli na kytaře bez pražců.

Je tedy jasné, že kytara má oktávy 3 (+ pár tónů, podle počtu pražců). Jak již bylo řečeno, tři oktávy jsou způsobeny třemi strunami, které má kytara. Tyto struny jsou vyvedeny v různých tónech, které odpovídají třem oktávám.

Kromě toho, že kytara má oktávy 3, můžete také vytvářet další tóny. To je díky pražcům. Každý pražec vám umožní změnit tón na jiný tón. Díky tomu můžete na kytaře hrát i více tónů než jsou v třech oktávách.

Na závěr je důležité říct, že kytara má oktávy 3, ale můžete na ní také hrát více tónů. To je díky pražcům, které vám umožní změnit tón. Takže si můžete na kytaře zahrát jakoukoli píseň. To je důvod, proč je tak oblíbená a tolik lidí ji miluje.

Napsat komentář