Kolik zvonků má Loreta?

admin

Kolik zvonků má Loreta?

V Praze je místo, kterému se přezdívá „nebeské město“. Jedná se o Loreta, známou zvonkohru, která zdobí Pražský hrad a jeho okolí. Každou hodinu se z jejích zvonků ozývá nezapomenutelný zvuk, který oznamuje čas.

Zvonkohra Loreta má uvnitř 27 zvonků, které jsou navzájem propojeny na dlouhém cívkovém mechanismu. Když je čas, mechanismus se automaticky otevře a zvonky se začnou otáčet a vytvářet působivou hudbu.

Všechny třicet zvonků, které se nacházejí v zvonkohře Loreta, byly vyrobeny amsterodamským městským zvonařem a dělolijcem Claudym Fremym. Všechny zvonky jsou signovány a byly zhotovovány v letech 1683-91.

Zvonkohra Loreta v Praze je největší zvonkohra v České republice a je to skvost, na který by měl být hrdý každý Čech. Je to místo, které je plné historie a krásy, které zde stojí za vidění.

Když si užijete výlet k Loreta, můžete vidět, jak je krásně a detailně zdobená a také můžete slyšet zvuk jejích zvonků, které jsou navržené tak dokonale, že se vyrovnají i slavným zvonkohrám v Paříži a Londýně.

Zvonkohra Loreta je dílem umění a její zvuk je jedinečný a nezapomenutelný. Každý den se zde shromažďují turisté, aby viděli toto místo a poslouchali zvuk jejích 27 zvonků, což je něco, co by si každý měl vychutnat.

Ať už jste Čech nebo ne, zvonkohra Loreta v Praze je skvost, na který byste se měli podívat. Její ozvěny budou odměnou pro vaše uši a krása, která se zde nachází, bude důkazem nadčasovosti. Takže se nebojte zajít se podívat na Loreta a vychutnat si její 27 zvonků.

Napsat komentář