Odkud pochází kytara?

admin

Kytara je jedním z nejoblíbenějších nástrojů v historii hudby. Její vznik sahá až do starověké Mezopotámie, kde se přibližně před 4000 lety objevila loutna. Byla oblíbená ve všech regionech, kde se vyvinul základní kulturní vývoj, a to v Indii, Číně, Egyptě, Babylónii, Asýrii, Řecku a Římu. Loutna měla 1–4 struny, dlouhý krk a hrávalo se na ní buď pomocí dřevěného plektru nebo prstů.

V průběhu let se loutna postupně vyvíjela. V 16. století se objevily kytary s řadou strun a kovovými pražci. Během 17. století byla vyvinuta kytara jako dnes známá. Struny se na ní naladily na skleněnou flétnu a tím byl položen základ moderní kytary.

V 18. století se kytara stala oblíbeným nástrojem pro serenády nebo večerní zpěvy. V té době se objevily také první kytary s šesti strunami, které se používaly pro vyšší akustickou účinnost. V 19. století se začaly objevovat první elektrické kytary, které byly schopny zahrát více druhů zvuků.

V dnešní době existuje mnoho typů kytar. Jsou k dispozici klasické kytary, elektrické kytary, akustické kytary, baskytary a dokonce i elektroakustické kytary. Každý typ kytary má své vlastní využití a odlišný zvuk.

Kytara se stala jedním z nejoblíbenějších nástrojů po celém světě. Stala se velmi populárním nástrojem pro různé hudební styly jako je jazz, blues, rock, country a metal. Můžeme ji slyšet v mnoha žánrech a hrát ji může každý.

Pokud se chcete dozvědět více o kytaře, můžete navštívit kytarový recitál v Borovanech. Tato akce Vám poskytne informace o vzniku kytary, jejím historickém vývoji a různých typech kytar. Užijte si tento jedinečný zážitek a naučte se něco nového o kytaře.

Napsat komentář