Co je to aktivní reproduktor?

admin

.

Když se řekne reproduktor, mnoho lidí si představí velký, zesilovačem napájený bednu, kterou musíte připojit k zdroji zvuku. Ale ještě předtím, než se dostaneme k tomu, je tu ještě jeden druh reproduktoru – aktivní reproduktor.

Aktivní reproduktory jsou speciální druh reproduktoru, který má ve svém těle vestavěný zesilovač. To znamená, že se k poslechu nemusíte připojit k žádnému zdroji zvuku – ani k drátovému, ani k bezdrátovému.

Tento druh reproduktoru je obzvláště populární mezi uživateli, kteří si chtějí vychutnat kvalitní zvuk z pohodlí svého domova. Ať už jde o poslech hudby, sledování filmů, hraní her nebo chatování s přáteli, aktivní reproduktor vám dává skvělý zvuk, aniž byste se museli starat o výběr správného zesilovače.

Pokud si chcete vybrat nový reproduktor, měli byste se seznámit s rozdílem mezi aktivními a pasivními reproduktory. Pasivní reproduktory jsou ty, které neobsahují vestavěný zesilovač a je třeba je připojit k zdroji zvuku. Na druhé straně, aktivní reproduktory jsou vybaveny vestavěným zesilovačem a jediné, co potřebujete, je připojit je k zdroji zvuku, ať už drátově, nebo bezdrátově.

Kromě vybavení zesilovačem má aktivní reproduktor i jinou výhodu – je menší a lehčí než pasivní. Proto je oblíbený mezi lidmi, kteří chtějí mít kvalitní zvuk s minimálním úsilím a potřebou místa.

Pokud tedy chcete vytvořit zvukový systém, který je snadno přenosný a nemusíte se obávat, že byste ho museli připojit k zdroji zvuku, aktivní reproduktor je pro vás jasnou volbou. Některé aktivní reproduktory jsou tak malé, že je můžete snadno nosit kamkoli a vychutnat si kvalitní zvuk bez ohledu na to, kde se právě nacházíte.

Takže pokud se ptáte, co je to aktivní reproduktor, je to reproduktor, který má vestavěný zesilovač a pro poslech vám stačí připojit jej ke zdroji zvuku, ať už drátově, nebo bezdrátově. Jelikož aktivní reproduktor je kompaktnější než pasivní, je to skvělá volba pro ty, kteří hledají mobilní zvukový systém. Takže pokud hledáte nový reproduktor, měli byste si zvolit aktivní reproduktor.

Napsat komentář