Jak dělíme strunné nástroje?

admin

Když se řekne „strunné nástroje“, mnoho lidí automaticky pomyslí na housle nebo kytaru. Ale víte, že strunné nástroje jsou mnohem více než jen housle a kytary? Rozdělujeme je do několika skupin a každá skupina má své vlastní charakteristiky a zvuky. Pojďme se společně podívat na rozdělení strunných nástrojů a na základní charakteristiky každé skupiny.

První skupinou strunných nástrojů jsou čcové. Nejznámějšími čcovými nástroji jsou housle, viola, violoncello, kontrabas a octobas. Čcové nástroje se vyznačují nízkým a hlubokým zvukem a jsou obecně používány v klasické hudbě. Erhu je dalším čcovým nástrojem, který se používá hlavně v čínské hudbě.

Druhou skupinou strunných nástrojů jsou trsácí nebo drnkací nástroje. Tyto nástroje mají hmatník a často se používají v populární hudbě. V této skupině najdete kytaru, loutnu, balalajku, banjo, mandolínu a citeru.

Třetí skupinou strunných nástrojů jsou kolové (nebo třecí) nástroje. Nejznámějším kolovým nástrojem je niněra, která se používá v arabských a španělských kulturách.

Čtvrtou skupinou strunných nástrojů jsou úderné (nebo kladívkové) nástroje. Tato skupina zahrnuje klávesové nástroje, jako je klavír, a neklávesové nástroje, jako je cimbál a santur. Tyto nástroje se používají nejen v klasické hudbě, ale také v populární hudbě.

Strunné nástroje jsou fascinující a každý může najít nástroj, který mu sedí. Ať už se rozhodnete hrát klasickou nebo populární hudbu, je vždy dobré se seznámit s nástroji a s jejich charakteristikami, abyste mohli dosáhnout nejlepšího výsledku. Takže se pusťte do hraní a poznejte různé strunné nástroje.

Napsat komentář