Jak naladit akustickou kytaru?

admin

Naladit akustickou kytaru je snadné a zábavné. Existuje mnoho způsobů, jak toho dosáhnout, a tento článek vám ukáže, jak na to.

Nejdříve byste měli zjistit, jaká je standardní ladění vaší kytary. Nejběžnější ladění je od nejtlustší struny po nejtenčí E, A, D, G, H, E. Pokud máte 4strunnou basovou kytaru, jsou to tóny E, A, D, G a pro ukulele pak G, C, E, A. Samozřejmě, že existují i alternativní ladění jako tzv. drop, open a další.

Dalším krokem je vybrat si ladičku. Pokud je to vaše první kytara, je dobré zvolit jednodušší možnost. K dispozici jsou mechanické a elektronické ladičky. Mechanické ladičky jsou skvělé, protože jsou levné a snadno se používají, ale můžete je použít jen k ladění jedné struny najednou. Elektronické ladičky jsou dražší a můžete je použít k ladění všech strun současně, což je skvělá volba pro začínající kytaristy.

Když máte vybranou ladičku, můžete začít s naladěním. Nejdříve nastavte ladičku na správnou frekvenci tónu. Pak připojte ladičku k jedné z strun. Stiskněte strunu a posuňte kobylku na krku kytary, aby byla struna naladěna. Stiskněte tlačítko na ladičce, aby se změřil tón. Pokud tón není správně naladěný, upravte kobylku, dokud nedosáhnete požadovaného tónu. Pak stiskněte ladičku na další strunu a postupujte stejným způsobem až do naladění všech strun.

Existuje také mnoho aplikací pro naladění kytary, zejména pro chytré telefony. Tyto aplikace vám umožňují nastavit tón a použít mikrofon telefonu ke změření tónu. To je skvělé, protože nemusíte používat ladičku. Také je to rychlejší a můžete to udělat kdekoli.

Když dokončíte naladění, nezapomeňte si kytaru občas kontrolovat. Struny se postupem času svolí a bude nutné je opět naladit. Také je dobré, abyste pravidelně měnili struny, protože se také opotřebovávají.

Naladit kytaru může být snadné a zábavné. Pokud se zaměříte na tyto kroky, měli byste být schopni kytaru naladit bez problémů. Tak se do toho pusťte a zjistěte, jak snadné je naladit akustickou kytaru!

Napsat komentář