Kolik stojí ukulele?

admin

.

Kolik stojí ukulele? Toto je jedna z nejčastějších otázek, kterou si kladou začátečníci ukulelisté. Pokud se také rozhodnete pro vstup do světa ukulelí, pak je zde několik bodů, na které je třeba si dát pozor.

První a nejdůležitější otázkou je, kolik stojí ukulele? Ceny se mohou lišit v závislosti na typu a značce ukulele. Za nejlevnější varianty se obvykle platí kolem 600 Kč. Tyto ukulele bývají obvykle vyrobeny z levnějšího materiálu, což může negativně ovlivnit jejich zvuk. Za dražší varianty zaplatíte kolem 4 500 Kč. Ty jsou obvykle vyrobeny z lepšího materiálu, což zaručuje lepší zvuk.

Pro začátečníky bychom doporučili něco uprostřed, tedy cenový rozsah kolem 1 600 Kč. Za tuto cenu byste měli dostat kvalitní ukulele, která vám bude poskytovat dobrý zvuk a která se nebude příliš sjíždět.

Při výběru ukulele je vždy dobré zjistit si co nejvíce informací o nástroji. Ptejte se na to, jaké materiály jsou použity na jeho výrobu, jaké mechaniky má, jaký typ strun se používá. Dále se můžete zeptat na výrobce a na to, jestli jsou ukulele nějakým způsobem zesíleny.

Kromě ceny ukulele je třeba vzít v úvahu i další aspekty, například velikost, tvar a styl hry. Ukulele se obecně dělí na čtyři různé velikosti. Nejmenší ukulele je sopranino (nazývané také sopranosní), které má obvykle menší krk a kratší struny. Sopran ukulele je nejběžnějším typem ukulele. Jeho krk je větší než u sopraninu a struny jsou trochu delší.

Dalším typem je koncertní ukulele. Jeho krk je o něco delší a je vhodný pro hráče s většími rukama. Tenor je větším typem ukulele, který má ještě delší krk. Je oblíbený pro svůj basový zvuk a je vhodný pro větší hráče.

Největším typem ukulele je baritón. Jeho krk je nejdelší a jeho struny jsou nejdelší ze všech ukulelí. Je oblíben pro svůj těžší a výraznější zvuk.

V závěru je třeba říci, že cena ukulele se může pohybovat v širokém rozsahu. Vždy je však dobré vybrat si ukulele vyrobené z dobrého materiálu, která se nezkazí a bude mít dobrý zvuk. Zároveň je třeba vzít v úvahu i velikost a styl hry, abyste si vybrali ukulele, která bude vyhovovat vašim potřebám a vkusu.

Napsat komentář