Jak napsat noty do notové osnovy?

admin

.

Jak napsat noty do notové osnovy?

Pokud jste se rozhodli napsat noty do notové osnovy, máte před sebou kreativní a obdivuhodnou cestu. Notová osnova je stavba tónů, které se ve smyslu diatonické stupnice zapisují střídavě na linky a do mezer. To znamená, že pokud je první tón stupnice na lince, druhý je v mezeře, třetí zase na lince, atd.

Notová osnova je základním stavebním kamenem každé skladby. Je to také zdroj energie, která vytváří kompozici, a je to, co vás přivede k vašemu cíli – dokončit skladbu.

Než začnete se zapisováním not do notové osnovy, je důležité mít jasnou představu o tom, jak má skladba znít. Mnoho skladatelů se obává práce se zápisem not, ale zapisovat noty do notové osnovy je docela jednoduché. Zde je několik kroků, jak začít:

Nejprve si vytvořte strukturu skladby. Pokud znáte diatonickou stupnici, je čas zjistit, které noty se v ní nacházejí. Obecně platí, že tóny ve stupnici se číslují od 1 do 7. Na základě tohoto pořadí můžete začít vybírat noty, které budete chtít do notové osnovy zapsat.

Druhým krokem je zapsat noty do notové osnovy. Začněte vybírat noty, které se ve stupnici nacházejí, a začněte je zapisovat do notové osnovy. Na začátku je dobré začít s jednoduchou melodií. Jednou z nejlepších věcí, kterou můžete udělat, je, že se budete soustředit na to, jak skladba zní, a ne na to, jak vypadá.

Dalším krokem je zjistit, jaké akordy použít k zápisu not do notové osnovy. Akordy jsou skupiny not, které jsou zapisovány společně. V závislosti na tom, jaké akordy si vyberete, budou noty zaznamenány jako dvojice, trojice nebo čtveřice.

Posledním krokem je udělat poslední kontrolu. Jakmile skončíte se zapisováním not do notové osnovy, měli byste si skladbu alespoň jednou prohlédnout a zjistit, zda jste všechny noty zapsali správně. Pokud ne, můžete je opravit před tím, než skončíte.

Jak můžete vidět, zapisování not do notové osnovy je jednodušší, než se může zdát. Než se do toho pustíte, je důležité vědět, jak diatonická stupnice funguje, jaké akordy si vyberete a jaký druh melodie chcete vytvořit. Jakmile budete mít tyto věci vyřešeny, můžete začít zapisovat noty do notové osnovy a začít skládat skladbu.

Napsat komentář