Jak nandat struny na kytaru?

admin

Můžete být skvělí na strunách, ale bez správného natahování strun se nikam nedostanete. Pokud jste začátečník, může to být náročné a můžete se v tom lehce ztratit. Ale nemusíte se bát! Říkáme vám, jak správně natáhnout struny na vaši akustickou kytaru.

Než začneme, je důležité si uvědomit, že se liší od kytary k kytaře. Některé kytary mají jednotlivé kolíčky, které umožňují vyměnit jednu strunu najednou. Jsou také kytary, které mají pevný mechanismus pro natahování strun, který používá kovové kroužky.

Pokud máte kytaru s jednotlivými kolíčky, je snadné je natáhnout. Každá struna má kulaté zakončení. To vložte do otvoru v kobylce a zafixujte kolíčkem. Kolíček ke struně přiložte stranou s výřezem a zatlačte do otvoru. Při natahování struny ho raději zpočátku fixujte prstem, protože má tendenci vyskakovat.

Pokud máte kytaru s pevným mechanismem pro natahování strun, může se to zdát obtížnější, ale není. Nejprve musíte odstranit staré struny. Upevněte je na struny s připojenými kroužky a zatáhněte je ke kolíčkům. Poté zatáhněte kroužky pomocí obou konců struny. Můžete je pak vyměnit za nové.

Když máte nové struny připravené, můžete je natáhnout. Použijte prst na struně, abyste je udrželi v kloubu a zatlačte je do kolíčku. Poté použijte klíč na konci struny a zatáhněte je. Pokud máte kroužky, zatáhněte je pomocí obou konců struny.

Ujistěte se, že všechny struny jsou dobře napnuté a kolíčky jsou pevně zafixovány. Hotový! Už je to tak jednoduché!

Může se vám to zdát těžké, ale s praxí to půjde snadno. Nezapomeňte, že je důležité, aby všechny struny byly dobře napnuté. Jinak se můžete setkat s problémy, jako je špatný zvuk nebo dokonce zlomená struna.

Když budete mít nové struny na vaší akustické kytaře, budete moci hrát a začít se učit nové věci. Ještě jednou, zapamatujte si, že je důležité, aby byly struny správně natahovány a důkladně zafixovány. To je to, co vám pomůže dosáhnout skvělého zvuku!

Napsat komentář