Jak nastavit akustickou kytaru?

admin

Jak nastavit akustickou kytaru?

Pokud patříte mezi milovníky hudby, možná jste se v některém okamžiku pustili do náročného úkolu – nastavit akustickou kytaru. Někteří hráči mají problém s tímto procesem, neboť se jedná o poměrně zdlouhavou a časově náročnou činnost. To ale neznamená, že je to nemožné. Pokud se budete držet našich pokynů, nastavení akustické kytary pro vás již nebude problém.

Začněme od začátku. Než začnete se samotným nastavením, je nutné ujistit se, že je vše ostatní na kytaře nastaveno. To znamená, že je třeba vzít v úvahu zvukovou kobylku, krk, zvukovou desku, zesílení struny, ladění struny a jejich tlumení.

Až je vše ostatní nastaveno, je čas přejít k samotnému nastavení dohmatu. Nejdříve je nutné snížit nebo zvýšit sedlový pražec. Pokud jste se rozhodli nastavit dohmat, nejlepším způsobem je úplné povolení všech strun. Pak je nutné sedlový pražec vyjmout z kobylky a zbrousit jej na nižší výšku.

Nyní je čas změřit dohmat. Pokud některá z strun není správně vyvážená, je nutné upravit výšku sedlových pražců. Následně je nutné znovu změřit dohmat, aby se zabránilo jakémukoli nežádoucímu vybočení.

Dalším krokem bude dotahování strun. Tento proces není příliš obtížný, ale je důležité, abyste dbali na správné napětí. Každá struna by měla být napnutá tak, aby se zabránilo přílišnému tlumení.

Nakonec je nutné vyčistit sedlo a pražce. Nejprve se doporučuje odstranit veškerý prach a nečistoty pomocí jemného hadříku. Poté je třeba použít lehkou vazelínu nebo olej na sedlo a pražce, aby se zabránilo případnému poškození.

Ať už jste začátečník nebo zkušený hráč, je důležité se naučit, jak správně nastavit akustickou kytaru. Tento postup vám může pomoci dosáhnout nejlepšího zvuku z vaší kytary a zaručit, že se vám bude hrát dobře. Pokud všechny kroky dodržíte, můžete si být jisti, že výsledek bude stát za to.

Napsat komentář