Jak natáhnout struny na 12 Strunnou kytaru?

admin

Představte si, že si koupíte 12 strunnou kytaru a chcete ji naladit – pojďme se společně podívat na postup jak to udělat!

Jak je známo, 12 strunná kytara má více strun než klasická šestka. Než se pustíte do naladění, musíte si nejprve uvědomit, že dvojice strun je vždy naladěna na stejný tón, jako tomu je u šestky. Tedy od nejsilnější k nejtenčí struně to je EADGhe. U E, A, D a G je druhá struna (ta co je oproti šestce navíc) naladěna o oktávu výš, u h + e jsou struny pouze zdvojené.

K naladění kytary existuje několik různých metod. Nejprve se podíváme na některé základní postupy. Prvním krokem je získání kvalitního ladícího přístroje. Existuje mnoho různých typů, které mohou pracovat se všemi typy strun. Musíte si vybrat ten, který bude pro vás nejvhodnější.

Jakmile máte kvalitní ladící přístroj, můžete se pustit do naladění. Začněte nejsilnější strunou, kterou je E. První struna je naladěna na E. Pak zapněte ladící přístroj a laděním druhé struny se přesuňte o oktávu výš. To by mělo být jasné, protože druhá struna je naladěna na stejný tón jako první struna, ale o oktávu výš. Poté pokračujte s laděním dalších strun.

Když budete ladit struny, měli byste si dávat pozor na to, jakým způsobem je struna naladěna. Kladete strunu tak, aby byla napnutá, ale ne příliš. Měla by být napnutá na takovou úroveň, aby se vám na krku kytary pohodlně hrálo. To je velmi důležité, protože když struny nenaladíte správně, můžete si způsobit bolesti krku nebo dokonce zranit své prsty.

Když dokončíte naladění, můžete začít hrát. Je to skvělý pocit, když se konečně dostanete k naladění 12 strunné kytary. Po krátkém zahřátí můžete začít hrát skladby na svou 12 strunnou kytarou. Je to velmi zábavné, a proto se nemusíte bát zkoušet nové věci.

Když si vyzkoušíte naladění 12 strunné kytary, budete se cítit jako profesionální hráč. Je to skvělý pocit, když můžete začít hrát skladby, které jste se rozhodli hrát. Ačkoli je naladění 12 strunné kytary mnohem složitější než naladění šestky, je to zábavný proces, který se vyplatí. Užívejte si hru na svou 12 strunnou kytaru!

Napsat komentář