Jak přilepit kobylku na kytaru?

admin

.

Máte starou kytaru, jejíž kobylka je urvaná? Jak ji přilepit zpět, abyste jí mohli vrátit její původní zvuk? Je to možné a není to ani moc složité.

V první řadě je důležité nepoužívat epoxidové lepidlo. Jestliže máte kytaru už jen k ohni, tak si to sám přilep epoxidem (dvousložkové lepidlo z umělé pryskyřice). Nástrojáři to absolutně nesnášejí a pokud jim to doneseš slepené expoxidem, tak tě s tím vyrazí.

Ideální metodou je použití kostního klihem. Kostní klihem je lepidlo, které vzniká z kostí a měkkých tkání zvířat (obvykle býka, koně, sviní, krávy atd.). Toto lepidlo je velmi přírodní, má vynikající přilnavost a táhne k sobě přilepený povrch. Je to druh lepidla, který byl využíván více jak 200 let a vždy se používalo k opravám nástrojů.

Než začneš lepit, je třeba si kobylku správně připravit. Budeš potřebovat:

– jemný smirkový papír
– měkkou látku na čištění
– pískovou brusku
– vyhlazovací paličku

Když máš všechny nástroje k přípravě, začni kobylku jemně smirkovým papírem očistit. Pak látku použij k odstranění všech zbytků a nečistot z kobylky. Dále použij pískovou brusku ke vyhlazení povrchu. Nakonec vyhlazovací paličkou (nebo kusu jemného hadříku) důkladně vyčisti povrch kobylky.

Je čas na lepení! Kostní klihem je lepení relativně jednoduché. Nejdříve do dřevěné kobylky namaž trochu kostního klihem. Potom přilož kobylku k tělu kytary. Udržuj kobylku přitlačenou, dokud se kostní klihem úplně nevytvoří.

Běžné epoxidy vytvrzují do 24 hodin. Kostní klihem je ale potřeba nechat vytvrdnout až dva týdny, aby se ujistili, že je kobylka dostatečně silná.

A je to! Když se vám podaří se správnými nástroji a postupy přilepit kobylku na vaši kytaru, bude zase znít jako dřív. Nyní můžeš zase vychutnávat zvuky vaší oblíbené kytary.

Napsat komentář