Jak zjistit tloušťku strun?

admin

Kdo z nás se nesnaží vybrat tu správnou sérii strun na svoji kytaru? Struny jsou jednou z nejdůležitějších součástí nástroje, protože se podílejí na zvuku a vzhledu. Pokud hledáte nějakou radu, jak zjistit tloušťku strun, jste na správném místě.

Tloušťka strun se značí obvykle v palcích a je vždy uvedena na obalu každé sady. Na příklad, struny s označením 9-42 (tzv. devítky) nám říkají, že nejtenčí struna E je tenká 0,009 palce (0,229 mm) a basové E 0,042 palce (1,067 mm). Čím je tloušťka strun vyšší, tím bude bas znít hlubší a výška hlasitější.

Když se rozhodnete pro tloušťku, je důležité myslet i na to, jakou hru budete hrát. Obecně platí, že čím silnější struny máte, tím lépe můžete hrát silnější akordy. Nemusí to však platit vždy. Pokud máte rádi šťavnatější zvuk, zvolte tenčí struny. Na druhou stranu, pokud potřebujete více síly, zvolte silnější struny.

Také je dobré vědět, že existují tzv. mikrostruny, které jsou vyrobeny z lépe napnutého drátu. Výsledkem je, že nastavení strun je snazší a zvuk se stává šťavnatějším. Navíc, mikrostruny umožňují hráčům, aby snadno hráli rychlejší melodie.

Nejlepší způsob, jak zjistit tloušťku strun, je prostě nakoupit sadu a vyzkoušet ji. Vzhledem k tomu, že každá sada je odlišná, můžete si vyzkoušet několik sad, než najdete tu správnou pro vás. Také je dobré poradit se se zkušeným hráčem nebo zkušeným servisem hudebních nástrojů, protože mohou poradit nejlepší sérii strun pro vaše osobní preference.

Vybrat tloušťku strun může být náročný úkol. Existuje spoustu různých tlouštěk, jak pro začínající, tak pro pokročilé hráče. Každý hráč má své vlastní preference a je důležité vyzkoušet různé sady, abyste našli tu správnou pro vás. Nakonec, vždy je dobré poradit se se zkušeným hráčem nebo servisem hudebních nástrojů, abyste získali nejlepší možné rady.

Napsat komentář