Jak se jak se jmenují struny na kytaře?

admin

Naladit kytaru nemusí být vůbec složité, když víte, jak na to! Ať už máte akustickou nebo elektrickou kytaru, pojďme se podívat, jak se jmenují její struny a jak naladit kytaru.

Na kytaře (ať už akustické nebo elektrické) máme 6 strun a při standardním ladění jde o struny E, A, D, G, H, E (v pořadí od nejtlustší po nejtenčí strunu). Nutno také podotknout, že na ladičkách se naše „H“ zobrazuje jako „B“ (jedná se o zahraniční značení). To znamená, že na ladičce najdete v pořadí po strunách E, A, D, G, B, E.

Než začnete kytaru ladit, je dobré se ujistit, že máte správné nástroje. Nejdůležitějším je ladička. Existuje mnoho různých typů, ale nejdůležitější je, aby měla dostatečnou citlivost. Dalšími nástroji jsou klíče pro utažení strun a šroubovák pro seřízení mostku.

Nyní, když víte, jak se jmenují struny a co všechno budete potřebovat, pojďme se podívat, jak naladit kytaru. První věc, kterou musíte udělat, je přitáhnout struny. K tomu použijte klíč, který byl součástí vaší kytary. Ujistěte se, že struny jsou dostatečně přitáhnuté, ale ne příliš, aby nedošlo ke zničení kytary.

Až budete mít struny přitáhnuty, můžete je naladit. Začněte nejtlustší strunou, která je E. Umístěte ladičku na zadní část krku a postupně se snažte strunu naladit. Jakmile je struna naladěna, pokračujte na další. Pokračujte až dokud nenaladíte všechny struny.

Pokud se vám podaří naladit všechny struny, je dobré se ujistit, že jsou správně utažené. Chcete-li to provést, můžete použít šroubovák a seřídit mostek. Ujistěte se, že šrouby, které utahují struny, jsou stejně utažené a že struny jsou ve stejné výšce.

Až budete mít všechno správně nastavené, můžete začít hrát. Zkuste si zahrát nějakou písničku nebo jen cvičně zahrajte nějaké akordy. Pokud jste nastavili všechny struny správně, měly by vám znít čistě a jasně.

To je vše, co potřebujete vědět o tom, jak se jmenují struny na kytaře a jak naladit kytaru. Nezapomeňte, že se vždy snažte mít kytaru správně naladěnou a udržovat ji v dobrém stavu. Tím můžete dosáhnout nejlepšího zvuku z vaší kytary.

Napsat komentář