Jaké ukulele pro začátečníky?

admin

Jaké ukulele pro začátečníky?

Pokud jste nikdy nehráli na kytaru, ale chtěli byste začít hrát na ukulele, je tu spousta možností pro vás. Nejlepší volbou pro začátečníky je sopránové nebo koncertní ukulele s laděním GCEA. Pokud jste si jistí, že chcete začít hrát více náročné skladby, můžete si vybrat tenorové ukulele, které je větší a může být laděné jako barytonové.

Nejprve si musíte uvědomit, jakou velikost ukulele potřebujete. U sopránového ukulele je to nejmenší ukulele a má zpravidla 21 palců dlouhý hmatník. Je ideální pro začátečníky, kteří mají menší ruce, nebo pro hudebníky, kteří jsou zvyklí hrát na malé nástroje. Mezi další výhody patří, že je lehký a snadno se s ním manipuluje.

Koncertní ukulele je o něco větší než sopránové ukulele, ale stále je malé, a proto je ideální pro začátečníky. Má zpravidla 24 palců dlouhý hmatník a je lehčí než sopránové ukulele. Zvuk je jemnější a lépe se hraje. Koncertní ukulele je také populární mezi mírně pokročilými hudebníky.

Tenorové ukulele je největším typem ukulele s laděním GCEA a je vhodné pro pokročilé hudebníky. Obvykle má 26 palců dlouhý hmatník a je lehčí než koncertní ukulele. Tenorové ukulele má výraznější a větší zvuk než sopránové nebo koncertní ukulele a umožňuje vám hrát rychlejší a náročnější skladby. Tenorové ukulele je také dobrou volbou pro profesionální hudebníky.

Vybrat si správné ukulele může být výzva. Na trhu je nyní k dispozici mnoho různých druhů ukulele, a proto je důležité pečlivě zvážit všechny možnosti. U UkeShop.cz najdete všechny druhy ukulele, které potřebujete, od sopránových a koncertních ukulele pro začátečníky až po tenorové ukulele pro pokročilé hudebníky. Pro začátečníky je nejlepší sopránové nebo koncertní ukulele s laděním GCEA. Pokud jste se rozhodli jít do toho a začít hrát na ukulele, určitě na UkeShop.cz najdete to, co potřebujete.

Napsat komentář