Jak se naučit číst noty na kytaru?

admin

Učení se číst noty na kytaru může být velmi obtížnou záležitostí, zejména pro začátečníky. Ale učení se číst noty může být rovněž velmi užitečné a cenné pro posun ve vaší hře na kytaru. Ačkoli se může zdát, že to bude obtížné, naučit se číst noty na kytaru může být dosaženo za relativně krátkou dobu pomocí cvičení a praxe.

Pro začátek byste měli pochopit základní princip notové osnovy. Notovou osnovu čteme zleva doprava a každé notě odpovídá jeden zvuk-tón. Pokud si nepamatujete, jaký tón odpovídá jaké notě, můžete použít notovou osnovu, abyste se zorientovali. To je velmi důležité, protože bez toho, abyste věděli, jakou hodnotu má jaká nota, nemůžete číst noty.

Následujícím krokem je praktikovat hru not. Toto cvičení je velmi důležité, protože vám pomůže získat cit pro notovou hodnotu. V tomto cvičení jsou noty zahrané ukazováčkem (i) a prostředníčkem (m) pravé ruky pohybem k sobě. Hrajeme na nejtenčí struně – e. Musíte se naučit, jak číst skupiny not a hrát je na kytaru. Učit se číst noty na kytaru vyžaduje čas a úsilí, takže nezoufejte, pokud se vám to zpočátku nezdá.

Kromě cvičení notové hry byste měli také pravidelně hrát skladby na kytaru. To vám umožní vyzkoušet si své nové dovednosti v praxi a také je použít ve skladbách. Čím více budete hrát skladby, tím lépe si budete pamatovat, jaké noty se používají ve skladbách.

Konečně, zvažte využití online zdrojů pro studium hry na kytaru podle not. Existuje řada webových stránek a kurzů, které vám mohou pomoci lépe pochopit notovou hru. Například stránky jako Notovou osnovu čteme zleva doprava a každé notě odpovídá jeden zvuk-tón. V tomto cvičení jsou noty zahrané ukazováčkem (i) a prostředníčkem (m) pravé ruky pohybem k sobě. Hrajeme na nejtenčí struně – e. Škola hry na kytaru podle notwz.cz a Kytara 2019.wz.cz nabízejí řadu užitečných informací o čtení not na kytaru.

Jakmile budete mít alespoň trochu přehled o čtení not na kytaru, můžete začít v praxi využívat své nové dovednosti a zlepšit se ve hře na kytaru. Ačkoli se může zdát, že se učení číst noty na kytaru může zdát obtížné, s dostatečnou trpělivostí a praxí můžete dosáhnout skvělých výsledků. Všimněte si, jak se zlepšujete, a užijte si proces učení se.

Napsat komentář