Jak se starat o elektrickou kytaru?

admin

Když začínáte s kytarou, existuje spousta věcí, které je třeba zvážit. Nejen, že musíte studovat techniku, musíte se také ujistit, že je vaše kytara ve skvělém stavu. U elektrických kytar je to o trochu složitější, protože jsou náchylnější k nečistotám a znečištění. Díky tomu, že mají více částí než akustické kytary, musíte se více soustředit na čištění a údržbu. Pokud budete pravidelně starat o svou elektrickou kytaru, budete se moci těšit z jejího čistého zvuku a zaručené trvanlivosti.

Nejdříve je třeba zvážit, jak často budete čistit vaši kytaru. To bude záviset na tom, jak často s ní hrajete, a od toho, jak dobře vaše kytara odolává prachu a nečistotám. Pokud hrajete každý den, možná budete chtít čistit svou kytaru každý týden. Pokud ji používáte sporadicky, stačí čištění jednou za měsíc nebo dokonce méně často.

Nejvíce nečistot se usazuje především na snímačích. Ty jsou velmi náchylné na prach a nečistoty, které se mohou snadno dostat dovnitř a přetížit kytaru. Proto je důležité snímače čistit častěji než ostatní části kytary. Nejlépe je snímače odinstalovat a vyčistit speciálním čističem.

Pokud jde o ostatní části, měli byste se soustředit na čištění kovových částí, jako jsou kobylky, hmatníky a objímky. Nejdříve je opláchněte měkkým hadříkem a teplou vodou. Poté vysušte a namažte speciálním olejem, aby se zabránilo korozi.

K čištění dřevěných částí můžete použít měkkou látku namočenou ve vodě nebo ve zředěném jablečném octu. Vyhněte se čisticím prostředkům nebo jakémukoliv tvrdému hadříku, který by mohl poškodit dřevo.

Některé části kytary, jako jsou kovové a dřevěné části, můžete i leštit. Pro tento účel použijte leštící hadřík a opatrně ho používejte k odstranění všech nečistot.

Nepřehlédněte ani čištění strun. Použijte měkký hadřík a lehce je otřete kolem celého krku kytary, abyste se zbavili prachu a nečistot. Ujistěte se, že struny nejsou příliš napnuté, abyste se vyhnuli poškození.

Nakonec si udělejte chvíli čas na údržbu elektrického zesilovače. Zde byste měli sledovat kabely, vypínače a knoflíky. Vyčistěte je měkkým hadříkem a otřete je olejem, aby byly v dobrém stavu.

Péče o elektrickou kytaru je důležitá, abyste se mohli těšit z jejího čistého zvuku a trvanlivosti. Často se ujistěte, že je kytara čistá a bezpečná, a často se ujistěte, že jsou všechny části kytary v dobrém stavu. Pokud budete dodržovat tyto kroky, můžete si být jisti, že vaše kytara bude vždy v perfektním stavu.

Napsat komentář