Jak vyčistit pražce?

admin

Kdo miluje svoji kytaru ví, že se o ni musí starat. Většina lidí při čištění a údržbě kytarového hmatníku vybírá čisticí prostředky a hadříky, ale je tu ještě jeden způsob, který je snadný a efektivní – zubní kartáček.

Vymáčením zubního kartáčku ve vlažné vodě se můžete snadno dostat do koutů a krajů pražců. Je to skvělý způsob, jak odstranit všechny nečistoty a olejové skvrny, které se často objevují po dlouhodobém používání. Je také vhodné dobře vyčistit mezi pražci.

Namísto použití čističů, můžete použít i jemný zubní kartáček. Používejte lehké tlaky a krouživé pohyby, abyste se vyhnuli poškrábání hmatníku. Můžete použít trochu teplé vody a mýdla pro odstranění nečistot.

Jedním z oblíbených způsobů, jak čistit pražce, je použít speciální kytarovou kosmetiku. Například, firma Dunlop nabízí set přípravků, které nejprve odstraní nečistoty, poté impregnují hmatník. K tomu můžete použít i speciální kytarové leštící hadříky nebo mýdlo na kytarové struny.

Výrobci hmatníku také doporučují několik krátkých postupů při čištění, které se mohou lišit v závislosti na typu materiálu. Například, kartáčováním a leštěním můžete odstranit hrudky nečistot a nečistoty, které se usadily v drážkách hmatníku. Pro leštění je nejlepší použít jemnou vatovou bavlnu nebo bavlněný hadřík.

Můžete také použít několik kapek speciálního oleje na pryžové hadříky, abyste je vyčistili a znovu obnovili jejich kondici. Používání pryžových hadříků může pomoci odstranit otisky prstů, které mohou časem při používání kytary vzniknout.

Abyste zajistili, že je váš hmatník v čistotě a v dobrém stavu, doporučuje se provádět tyto čisticí postupy alespoň jednou za měsíc. A pokud často používáte svou kytarou, je dobré provádět tyto postupy častěji.

Pokud se chcete ujistit, že je váš hmatník čistý a ve skvělém stavu, je čištění s pomocí zubního kartáčku a speciální kytarové kosmetiky nejlepší volbou. Díky tomu se vyhnete poškrábání a získáte lepší ochranu proti nečistotám. Takže ať už používáte jakýkoli způsob čištění pražců, jistě vás bude odměněna skvělá kytarová hra.

Napsat komentář