Kdo vyrobil kontrabas?

admin

Kdo vyrobil kontrabas?

Kontrabas je jedním z nejdůležitějších nástrojů ve světě hudby. Je to akustický nástroj se čtyřmi strunami, které se hrávají pomocí smyčce. Kontrabas také slouží jako hlavní rytmický nástroj ve většině moderních jazzových kapel.

Kontrabas má bohatou historii a existují pozoruhodné příběhy jeho vývoje. Dosud se dokonce traduje, že dnešní kontrabas v r. 1676 vynalezl italský hudebník Michele Todini. Todini byl hudebník, který hrál na violoncello a loutnu. Jeho příspěvek k hudební historii je o to vzácnější, že jeho kontrabas byl prvním dlouhým nástrojem, který se kdy vytvořil.

Todiniův kontrabas byl také základem pro vývoj dalších hudebních nástrojů, jako je barokní violoncello. Barokní violoncello bylo užší než Todiniho kontrabas a mělo kratší struny. Bylo to úžasné technologické vylepšení, které umožnilo hudebníkům dosáhnout ještě lepších zvuků.

Od té doby byly vyráběny různé druhy kontrabasu. Dnes je nejběžnějším druhem kontrabasu akustický kontrabas. Akustický kontrabas má čtyři struny a mohou být použity speciální smyčky nebo klasické smyčky. Kontrabas je jedním z nejdůležitějších nástrojů v jazzové hudbě a je oblíbený mezi klasickými hudebníky.

Kromě akustického kontrabasu existuje i elektrický kontrabas. Elektrický kontrabas má stejný tvar jako akustický kontrabas, ale jeho struny jsou zesíleny pomocí elektrických signálů. Tento typ kontrabasu je často používán v rockové hudbě.

V dnešní době jsou kontrabasy vyráběny po celém světě. Nejznámějšími výrobci jsou Fender, Yamaha a Gibson. Tyto společnosti vyrábějí kontrabasy různých velikostí a stylů, aby uspokojily potřeby různých hudebníků.

Kontrabas je hudební nástroj s bohatou historií. Byl to italští hudebníci, kteří vynalezli první dlouhý kontrabas v 17. století. Od té doby byl vyvinut mnoha způsoby, aby byl schopen uspokojit potřeby různých hudebníků. Dnes existuje akustický i elektrický kontrabas a je vyráběn po celém světě.

Napsat komentář