Jaká je nejznámější kapela na světě?

admin

Kdo je nejznámější rockovou kapelou na světě? To je jedna z otázek, kterou si klade mnoho fanoušků a hudebních odborníků.

Naprostou stálicí je samozřejmě legendární skupina Beatles. Jejich hudba je všem známá a oblíbená, od mládeže po starší generace. Ať už jde o „Hey Jude“, „Let it Be“, „Yesterday“ či „All You Need Is Love“, jejich díla se stala klasickými. Skupina je stále populární, ať se děje cokoliv.

Jak vypadá současný rockový trh? Podle čerstvého seznamu od Spotify jsou nejoblíbenějšími rockovými kapelami v roce 2017 následující:

1. Linkin Park
2. Coldplay
3. Metallica
4. Red Hot Chili Peppers
5. Imagine Dragons
6. Guns N ‚Roses
7. Queen
8. Nirvana
9. Foo Fighters
10. AC/DC

Linkin Park je jednou z nejúspěšnějších rockových skupin na světě. Skupina je známá pro své melodické rytmy, energické texty a elektronické prvky, které ji odlišují od jiných rockových kapel. Coldplay je také velmi úspěšnou skupinou. S akustickými nástroji, melodiemi a vokály, jako je jejich hitovka „Yellow“, získali Coldplay obrovskou fanouškovskou základnu.

Metallica je také velmi oblíbená americká heavy metalová skupina. Skupina se stala jednou z prvních skupin, která se zasadila o to, aby se metalová hudba stala oblíbenou po celém světě. Red Hot Chili Peppers se odlišují svým energií vypáleným soundem, který je přesně takový, jak by člověk očekával od názvu skupiny.

Mezi dalšími jmény na seznamu je zavedená klasika jako je Queen, Nirvana nebo Guns N ‚Roses. Jejich hudba je stále populární a oblíbená. Jejich hity jako „Bohemian Rhapsody“, „Smells Like Teen Spirit“ nebo „November Rain“ jsou stále oblíbené.

Nesmíme také zapomenout na Foo Fighters a AC/DC. Foo Fighters se stali jednou z nejpopulárnějších rockových skupin po celém světě. Skupina je známá pro své energické texty, rychlou akustiku a silné melodie. AC/DC jsou klasická australská rocková skupina, která se stala světovou značkou. Jejich hity jako „Highway to Hell“ a „Thunderstruck“ jsou stále populární.

Na závěr lze říci, že je obtížné definovat jednu nejznámější rockovou kapelu na světě. Některé kapely se stále udržují v popředí veřejného zájmu, jako jsou Beatles, Metallica nebo Red Hot Chili Peppers, zatímco jiné, jako je Imagine Dragons, se začínají prosazovat. Bez ohledu na to, jak je rocková hudba populární, můžeme být si jisti, že se nikdy nezastaví.

Napsat komentář