Jaký byl Elvis Presley?

admin

.

Král rock and rollu Elvis Presley byl jedním z nejvlivnějších umělců americké historie. Člověk, který se narodil v chudé rodině ve městě Tupelo, Mississippi, a díky svému nenapodobitelnému hlasu a charismatu se propracoval až na samotný vrchol popularity. Přestože je od jeho smrti ve středu uplynulo 40 let, jeho skladby a image stále žijí v srdcích milionů fanoušků.

Avšak za tou úspěšnou kariérou se skrývalo mnoho temných stránek. Elvis Presley trpěl různými úchylkami a depresemi, z jehož života bylo vymazáno mnoho šokujících momentů. Sláva se pro něj stala vítaným útočištěm, kde se cítil bezpečně, ale postupem času se stala i jednou z jeho největších obav.

Kromě jeho nenapodobitelného interpretace skladeb, proslul i svým divokým životem. Nejenže stále častěji konzumoval drogy, ale také se i během koncertů projevoval nadměrným nápojovým konzumováním a nezřízeným chováním. Jeho životní styl se přitom prohluboval až do jeho smrti ve věku 42 let.

Během předposledního roku života měl Elvis Presley závratě, bolesti zad a problémy s trávením. Zvěsti o jeho zdravotním stavu se rozšířily tak rychle, že nakonec musel ukončit všechny své koncerty.

Nakonec byl naštěstí přijat do nemocnice. Lékaři však byli šokováni obsahem jeho střev, protože byly plné různých léků a drog. Střevní obtíže byly následkem jeho zneužívání drog.

Konec Elvisova života představoval velkou tragédii. V posledních dnech byl pozorován, jak se snaží stále získat svou slávu zpět. Jeho smrt byla šokující, ale jeho dílo bude navždy žít dál.

I po 40 letech od jeho smrti jeho skladby stále žijí v srdcích milionů fanoušků. Ať už je to jeho nezapomenutelná interpretace skladby Heartbreak Hotel, nebo jeho nedílná píseň Blue Suede Shoes, Elvisův duch stále ožívá.

Elvis Presley nám zanechal nezapomenutelný dědictví. Jeho genialita byla zneužívána drogami, depresemi a úchylkami. Avšak to nezměnilo tu skutečnost, že jeho hudba byla a stále je živá a má obrovský vliv na následující generace.

Napsat komentář