Kdy byl založen Kabát?

admin

.

Když se řekne Kabát, většina lidí si představí jejich legendární hity jako je „V pekle sudy válej“ či „Kouřová“. Je to jedna z nejúspěšnějších českých rockových skupin vůbec. Ale kdy a jak vlastně vznikla?

Kabát vznikl v Teplicích v roce 1983, přibližně plus mínus jeden rok. Skupinu založili Milan Špalek, Jirka Černý, Jirka Karban a Roman Holý. Během prvních schůzek se členové skupiny dohodli na společném názvu – Kabát.

V roce 1985 do skupiny přibyl další zpěvák a kytarista – Josef Vojtek. Ten přispěl svou energií, invencí a talentem a pomohl skupině dosáhnout úspěchu. O dva roky později se přidával i klávesista Richard Nedvěd.

Kabát začal získávat stále větší oblibu mezi fanoušky. Skupina natočila svůj první singl „Kouřová“, který se stal okamžitě hitem. Následovalo několik dalších úspěšných singlů a nakonec první album „Kabát“.

Kabát se během let zařadil mezi nejúspěšnější české rockové skupiny. Zaznamenal mnoho úspěchů a jeho fanouškovská základna se rozrostla do celého světa. Skupina natočila celkem 11 řadových alb a proslavila se svými hitovými skladbami, jako jsou například „V pekle sudy válej“, „Vypij to, co ti dám“ a „Pohoda“.

Skupina má bohatou historii a za svou kariéru vydala desítky skladeb. Její hity jsou stále populární, vystupuje po celém světě a její fanouškovská základna je stále stejně silná.

Kdybychom se chtěli dozvědět přesný den, kdy byl založen Kabát, musíme se vrátit do roku 1983. Přesné datum se bohužel nikdy nepodařilo zjistit, a to ani metodou rozpadu radioaktivního uhlíku na botách Milana Špalka, které se z této schůzky zachovaly.

Kabát vystupuje po celém světě a jeho hity jsou stále populární mezi fanoušky. Historie skupiny sahá až do roku 1983, kdy byla skupina založena v Teplicích. Za svou dlouhou kariéru skupina natočila desítky skladeb a její fanouškovská základna je stále stejně silná.

Napsat komentář