Kdo je král rocku?

admin

Kdo je Král Rocku?

Pokud jste se někdy zajímali o rockovou hudbu, jistě jste se vícekrát setkali s otázkou „Kdo je Král Rocku?“. Zřejmě nejznámější odpovědí na tuto otázku je Elvis Presley.

Elvis Aron Presley, známý také jako „Král Rock ‚n‘ Rollu“ nebo zkráceně jako „Král“ (The King), byl americký zpěvák a herec, který se narodil 8. ledna 1935 v Tupelo v Mississippi a zemřel 16. srpna 1977 v Memphis v Tennessee.

Elvis se zapsal do historie jako průkopník rock and rollu. Byl jedním z nejslavnějších a nejprodávanějších umělců všech dob. Proslul svou nápaditou hudbou, nekonformními postoji a extravagantními kostýmy.

Elvis se začal zabývat hudbou již v raném věku. Vystupoval v místních rádiích a sólově zpíval gospelové písně. První velký úspěch zaznamenal roku 1954, kdy podepsal smlouvu s RCA a vydal svůj první singl „That’s All Right“. Tato píseň se rychle stala hitem a byla přijata s nadšením publikem.

V následujících letech se Elvisova hvězda rychle zvedla. Vydal desítky hitů, jako například „Hound Dog“, „Jailhouse Rock“, „Heartbreak Hotel“, „Love Me Tender“, „Blue Suede Shoes“, „Are You Lonesome Tonight?“ a mnoho dalších.

Kromě toho, že byl skvělým hudebním interpretem, hrál Elvis také v několika filmech. Mezi jeho nejznámější snímky patří například „Loving You“, „King Creole“, „G.I. Blues“, „Blue Hawaii“, „Viva Las Vegas“ a „Jailhouse Rock“.

Elvis byl vždy obdivován za jeho neobyčejnou energii a jeho schopnost okouzlovat publikum. Jeho hudba a postoj k životu měly velký vliv na mladou generaci.

Byla to Elvisova průkopnická práce, která udělala z rock and rollu to, co je dnes. Díky jeho úžasným melodiím, nekonformnímu přístupu a šarmu, se Elvis Presley stal jedním z nejvlivnějších a nejslavnějších hudebníků všech dob a je právem známý jako „Král Rocku“.

Napsat komentář