Kde vznikla elektronická hudba?

admin

Updated on:

Kde vznikla elektronická hudba?

Už od dob prvních elektronických generátorů se lidé snaží přinést hudbu do světa skrze zařízení. Jejich historie sahá až do 50. let minulého století, kdy byly vyrobeny první elektronické generátory v Německu. Postupně se začala rozvíjet a rozšiřovat i do Japonska a USA, kde se jí věnovali jakožto uměleckému směru. Teprve později se elektronická hudba dostala do mainstreamu, když ji přinesl její nejvýznamnější zástupce Jean-Michel Jarre.

Jean-Michel Jarre se narodil 1948 v Paříži. Už ve svých šesti letech dostal od svého otce, který byl známým skladatelem, svůj první klavír, na kterém se začal učit hrát. Ještě během svého studia na konzervatoři se začal propracovávat k elektronické hudbě a v roce 1970 přesvědčil největší francouzskou hudební společnost, aby mu zaplatila náklady na jeho první album, „The Music of the Future“. Toto album, které bylo vydáno v roce 1973, se stalo prvním oficiálním albem s výhradně elektronickou hudbou, které se dostalo do širšího povědomí.

I když se Jarre snažil svoji hudbu šířit dál, až do osmdesátých let se mu to nedařilo. Díky mezinárodnímu úspěchu jeho alba „Oxygene“ však došlo ke zlomu. Po celém světě začali vycházet další a další hudebníci se svými elektronickými alby. Brzy se elektronická hudba stala populárním žánrem a v době počítačů a digitálních technologií se stala velice oblíbenou.

Dnes je Jean-Michel Jarre považován za ikonu elektronické hudby. Jeho první album „The Music of the Future“ je stále oblíbené a stalo se z něj legendární dílo. Jeho další hity, jako například „Oxygene“ a „Equinoxe“, jsou stále oblíbené a jeho alba, která vyšla později, jsou stále inspirací pro mnoho dalších umělců.

Jean-Michel Jarre se stal ikonou elektronické hudby a jeho alba představovala novou éru v hudebním průmyslu. S jeho průlomem se poprvé začala elektronická hudba šířit dál do mainstreamu. Díky němu se tato forma hudby stala všeobecně přijímanou a oblíbenou, a za to mu patří velký dík.

Napsat komentář