Kdy vzniklo ukulele?

admin

Updated on:

.

Když se řekne ukulele, první co vás napadne je hudba z Havaje, a možná obrázek nástroje, který je tak jedinečně charakteristický. Ale málokdo ví, jak se tento nástroj vlastně dostal k Havajcům a kdy vznikl. Historie ukulele je spojena s Havají a jejími obyvateli, kteří tomuto nástroji říkají „skákající blecha“. Podle poslední havajské královny Lili’uokalani je slovo ukulele spojeno s „darem, který přišel sem“.

Ukulele vzniklo v 80. letech 19. století a do Havaje se dostalo s námořníky z Portugalska. Nástroj byl inspirován portugalskou kytarou a nejprve dostal název „makikī“. Původní námořníci se s tímto nástrojem dostali do Havaje a jeho obyvatelé se ho okamžitě zamilovali. Nástroj byl přijat s velkou nadšením a námořníci se s ním začali po oblasti seznamovat.

Díky své jednoduchosti a melodičnosti bylo ukulele snadno přijímáno. Udělalo to obrovský pokrok ve hře na ukulele a dokonce se začalo vyučovat na místních školách. Začali na něm hrát populární písně a vymýšlet vlastní. Bylo to obzvláště populární mezi mladými dívkami a začalo to být velmi populární po celém světě.

Tento nástroj se stal symbolem Havaje a stále je oblíbeným nástrojem pro všechny věkové kategorie. Ukulele se stalo symbolem lásky a pozitivního myšlení. Jeho krásný zvuk se stal součástí rituálů a oslav po celém světě. Je to oblíbený nástroj pro začátečníky a také pro pokročilé hráče.

Takže, abychom to shrnuli, ukulele je nástroj, který vznikl v 80. letech 19. století a zavítal do Havaje s námořníky z Portugalska. Svým způsobem to byl dar, který přišel sem. Byl snadno přijímán a stále je populární po celém světě. Je symbolem lásky a pozitivního myšlení. Je to nástroj, který je vhodný pro všechny věkové kategorie.

Napsat komentář