Kolik bude stát nové Spotify?

admin

.

Spotify, jedna z nejpopulárnějších služeb streamování hudby v Česku, zdraží. Už 8. srpna začne platit nová cenovka tarifů. Spotify se tak připojí k řadě dalších streamovacích služeb, které si od loňského roku zvyšují ceny.

Už od 8. srpna bude platit nová cenovka tarifů Spotify v Česku. Podle oficiálních informací bude tarif Individual, jež nyní stojí 5,99 euro (144 Kč), nyní stát 169 Kč. Tarif Duo zdraží ze současných 7,99 euro na 229 Kč měsíčně, rodinné předplatné Family bude namísto 9,99 euro stát již 269 Kč a cena Spotify Student zdraží z 2,99 euro (71 Kč) na 89 Kč měsíčně.

Zdražení se týká všech uživatelů Spotify, i těch, kteří mají slevy. Jednou z možností, jak se vyhnout zdražení, je nakoupení ročního předplatného. Pokud se uživatelé rozhodnou pro tento krok, nové ceny se vztahují až na konci aktuálního předplatného.

Spotify se tím připojí k řadě dalších streamovacích služeb, které si od loňského roku zvyšují ceny. V květnu 2020 zdražila Apple Music, Amazon Music zdražil o 5 dolarů a služba Deezer zdražila o 4 euro. Spotify tímto krokem reaguje na nákladné licenční smlouvy, které musí s majiteli hudby a autorskými právy uzavírat, neboť jeho podstatou je právě streamování hudby.

Kromě zdražení tarifů přináší Spotify i nové funkce, které by měly vylepšit hudební zážitek. Například nový Sleep Timer, který umožňuje nastavit si automatické ukončení poslechu hudby na požadovanou dobu. Další nová funkce je Duo Mix, která mění klasický způsob poslechu hudby. Díky tomuto mixu můžete spolu s partnerem či přítelem poslouchat stejnou hudbu a přitom mít každý výhody svého tarifu.

Spotify se tak snaží udržet si pozici jednoho z nejpopulárnějších streamovacích služeb na českém trhu. Nové ceny tarifů se týkají všech uživatelů, a proto je na každém, zda se rozhodne pro novou cenovku.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv tarif, nezapomínejte, že za Spotify zaplatíte až 8. srpna, takže se máte ještě na co těšit.

Napsat komentář